El Mankeni Nasıl Olunur ?

El Mankeni Nasıl Olunur ? Sizin için araştırdık derledik. El mankenliği hakkında bilinenler oldukça az. Aslında dışarıdan bakıldığında iş çok basit gibi; güzel! bir eliniz var ve bir mankenlik ajansına kayıtlıysanız gidip iki fotoğraf çektirir el mankeni olur…musunuz acaba. Durum aslında hem biraz öyle hem değil. El mankeni olmak için güzel bir ele sahip olmak gerektiği herkesin hemfikir olduğu bir nokta. Fakat güzel elin ne olduğu tartışılır tabi ki. Bunun için yurtdışında bazı ülkelerde yarışmalar bile yapılıyor. Türkiye’de ise el mankenliği için cast ajanslarına başvurmanız gerekiyor. Diğer el mankenlerinin hangi ajanslarla çalıştığını öğrenmek iyi bir başlangıç olabilir. Genel olarak uzun ve düzgün parmaklara sahip kişilerin tercih edildiğini söyleyelim. Bunun yanında dikkat edilenler düzgün şekilli tırnaklar. Bu, özellikle oje gibi reklamlarda yer alma ihtimalinizi artırmakta. Ayrıca takı, saat vb. aksesuarlarla uyumlu bir el görüntüsü avantaj sağlar.El Mankeni Nasıl Olunur ?

Asıl önemli olansa lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmaktır. Ellerinizin sıcaktan veya soğuktan etkilenmemesini sağlamanız gerekir, özellikle herhangi bir alerjik durum çekimlerinizin iptal olmasını sağlayabilir. Dolayısıyla böyle bir hassaslığınızın olmaması iyi olur. Sektörü inceleyin. Hangi işler için el mankeni arandığına bakabilirsiniz. El mankenliği hem kadınlar hem de erkekler için olabilir. Üstelik part-time el mankenliği arayan firmalara da rastlayabiliyoruz. Ancak bu ajansları iyi araştırın. Bir de fotojeniklik diye bir şey var. Yani cildinizin tonuna da bağlı olarak sizden ne istenebileceğini öğrenin. Bunun için yine ajanslara sorabilirsiniz.

El bakımı, cilt bakımı ürünlerini de araştırıp, size uygun olanı bulup deneyebilirsiniz. Bunun için bir cilt bakım uzmanı tavsiyesi gerekebilir. Son olarak karakteriniz de önemli, gerçekten. Çünkü ellerinizle değil sizinle çalışılacak ve bu nasıl bir çalışma arkadaşı olduğunuza bağlı olarak etkilenebilecek bir durum. O yüzden iş görüşmenizde dikkat edin. Çekimler günler sürebilmekte. Son olarak başvurularınızı yapmadan önce muhakkak güzel çekilmiş birkaç el fotoğrafınız bulunsun, başvurularınızı yaparken ya da ajanslara kayıt olurken gerekebilir. Başarılar…

One comment

  1. El mankenligi yapmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!