Bilgisayar Programcısı Nasıl Olunur ?

Loading...

 

Hayatımızı renklendiren vazgeçemediklerimiz arasına giren bilgisayarlar aslında birer aptal kutudur, dediğimizde pek yanlış bir cümle kurmuş olmayız. Bilgisayarlar programlar sayesinde canlanır, renklenir ve akıllı bir kutu haline dönüşür. Çeşitli programlama dillerinde yazılan kodlar bilgisayarın mikro işlemcisi tarafından derlenerek bizlerin kullanabileceği programlara dönüşürler.

Şuan ziyaret ettiğiniz web sitesi de bu şekilde kodlardan oluşmaktadır. Bu kodları bir araya getiren kişiye bilgisayar programcısı denilir.

Loading...

Bilgisayar Programcısı Nasıl Olunur ?
programciBilgisayar programcısı olabilmek için doktor olmak için almanız gereken tıp eğitimi gibi bir eğitim almanız gerekmemektedir. Çünkü bilgisayar programcısı olmak için sayısal zekanızla birlikte işin üzerine ilgi ve merakınızı da eklemeniz yeterlidir. İlginiz ve merakınız bu iş için gerekli herşeyi size sağlayacaktır. Öncelikle sayısal zekanızı kullanarak algoritma mantığını öğrenip, sonrasında ilgi ve merakınızla bu işe yoğunlaşarak hangi programlama dili ile kendinizi geliştireceğinizi bulmanız gerekmektedir. Algoritmaları ne kadar iyi öğrenirseniz o kadar iyi bir programcı olursunuz bu işin temelinde algoritmalar vardır.

Tabii ki yukarıda anlattığımız size teknik olarak programcı unvanını verse de resmi olarak bu unvan için diplomaya ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu unvanı alabilmek içinse üniversitelerin meslek yüksekokullarında 2 yıl süre ile eğitimi verilen Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olmanız gerekmektedir.

Ayrıca M.E.B. ’e bağlı özel eğitim kurumlarında veya halk eğitim merkezlerinde verilen sertifikalı programcılık eğitimlerine katılarak da bu unvana sahip olabilirsiniz. Ama gerçek bir programcı olmak için bu diplomalardan daha fazlasına ihtiyacınız olacaktır. Çünkü gelişen bilişim teknolojileri bunu gerektirmektedir. Kesinlikle bu konuda ilerlemek istiyorsanız araştırmak zorundasınız. Alacağınız eğitimlerle bu unvanın hakkını vermeniz zor olabilir, çünkü bu işte ilerlemek tamamen size bağlı.

Loading...

Bunları da Okuyabilirsiniz

Kriptolojist Nasıl Olunur ?

Loading... Kriptolojist Nasıl Olunur ? Kriptoloji Uzmanı Nasıl Olunur ? Kriptoloji Bilimi Hakkında tüm bilgilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!