Fenerbahçe Spor Kulübü’ne Üye Nasıl Olunur ?

Fenerbahçe Spor Kulübü’ne Üye Nasıl Olunur ? Resmi kuruluşu 1907 yılında gerçekleşen Fenerbahçe Spor Kulübü ülkemizin en eski ve köklü spor kulüplerindendir. Büyük bir taraftar kitlesine sahip olan Fenerbahçe Spor Kulübü futbolun yanı sıra voleybol, basketbol, yüzme, yelken, atletizm, masa tenisi, kürek ve boks gibi çeşitli spor branşlarında da faaliyet gösteriyor. Fenerbahçe Spor Kulübü’ne üye olmak içinse aşağıda da bahsettiğimiz bazı şartları karşılamanız gerekiyor.

18 yaşını bitirmiş ve fiil ehliyetine sahip olan; tüzükte öngörülen amaca katkıda bulunabilecek yetenek ve niteliklere sahip ve Fenerbahçelilik ruh ve sevgisi ile dolu olan her gerçek kişi,  Fenerbahçe Kulübü’ne üye olabiliyor. Bu şartları taşıyan kişiler noter tasdikli nüfus hüviyet cüzdan fotokopisi (Aslı), noter tasdikli imza beyannamesi (Aslı), 2 Adet fotoğraf (Aslı), son 6 ay içerisinde alınmış adli sicil belgesi (Aslı) ile başvuru formunu doldurarak kulüp üyeliği başvurusunda bulunabiliyor. Dışarıdan müracaat edecek kişilerin hakkında bilgi verecek en az iki kulüp üyesinin referansını getirmesi zorunlu. Üyelik başvurusu üyenin eşi ve çocuğu tarafından yapılıyor ise anılan belgelere ek olarak üye eşi statüsünde yapılan müracaatlarda, evlenme cüzdan fotokopisi; üye çocuğu statüsünde yapılan müracaatlarda, medeni hal değişikliğinde evlenme cüzdan fotokopisi (bayanlar için); üye eşi ve üye çocuğu statüsünde yapılan müracaatlarda, asıl üyenin referans imzası ve nüfus cüzdanın fotokopisi ile birlikte başvurması şart. Başvuruda bulunacakların aşağıda linki bulunan adresten indirebilecekleri dilekçe ile üye müracaat formunu doldurarak evraklarına eklemeleri gerekli.

http://www.fenerbahce.org.tr/kurumsal/detay.asp?ContentID=22

Bunların dışında kötü şöhret sahibi olanlar;  cezaları tecil edilmiş veya affa uğramış olsalar bile, yüz kızartıcı bir suçtan dolayı hapis cezası ile mahkum olanlar; Yönetim Kurulu kararıyla üyelikten çıkarılmış olanlar, Kulüp üyeliğinden istifa ederek ayrılanlar ve Disiplin Kurulu tarafından haklarında kesin ihraç kararı verilmiş olanlar;  Türkiye’de oturma hakkına sahip olmayan yabancılar; niteliği ne olursa olsun Kulübe borçlu olanlar; yasalarda derneklere üye olmaları yasaklanmış olanlar;
türü, niteliği ve kapsamı yönünden, Kulübün faaliyet alanına giren konularda faaliyet gösteren başka bir spor kulübüne üye olanların Fenerbahçe Spor Kulübü’ne üye olmaları mümkün değil.

Fenerbahçe Spor Kulübü'ne Üye Nasıl Olunur ?Üyelik başvurusunda bulunan kişilerden dışarıdan müracaat edenlerin 10.000 TL; üye eş ve çocuklarının 2.000 TL; amatör sporcu olanların ise 1.000 TL üyelik giriş aidatı vermeleri gerekiyor.

Kulüpte her yıl, bir önceki yıla göre “Kulüp Üyesi” sıfatını kazanmış mevcut üye sayısının %10’unu aşmamak üzere yeni üye alınabiliyor. Her yıl için kabul edilecek üye müracaatlarının yarısı 1 Ocak – 31 Mayıs tarihleri arasında, geri kalan yarısı ise 01 Haziran – 31 Aralık arasında kabul ediliyor.  Ancak, Kulüp üyeliğine özel kabul yöntemi ile kabul edilenler, üyelik için başvuruda bulunan lisanslı sporcular ve üye sıfatını kazandığı tarihten itibaren on yılını tamamlamış Kulüp üyelerinin eş ve otuz yaşını doldurmamış çocukları, tüzükte öngörülen sayısal sınırlama dışında üyeliğe kabul edilme şansına sahip. Üyeliğe özel kabul yöntemi ile kabul edilmek talepleri halinde; Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, Başbakanlık, Genel Kurmay Başkanlığı, Bakanlık, Anayasa Mahkemesi Başkan ve Üyeliği, Yargıtay ve Danıştay Başkan ve Üyeliği, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Kuvvet ve Ordu Komutanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kadıköy Belediye Başkanlığı yapmış veya yapmakta olanlar ile toplumda Fenerbahçe sevgisi ile temayüz etmiş ve Kulübün amaç ve faaliyetlerine katkıda bulunabilecek olanlar için geçerli. Bu şekilde üyelik için sayı sınırlaması her sene için 50 kişi.

Üyelik başvurusu Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen kişiler giriş ücretini ve üye olduğu yıla ait yıllık aidatını otuz gün içinde ödemesi için bilgilendiriliyor. Bu süre içinde gereken ödemenin tamamı Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek şekilde yapılmadığı takdirde, üyelik başvurusunun kabulüne ilişkin karar, başkaca bir işleme gerek kalmaksızın kendiliğinden kalkıyor ve üye olmak amacıyla yapılan başvuru yapılmamış sayılıyor. Süresi içinde giriş ücretini ve yıllık aidatını tam olarak ödeyen üyenin dosyası ise Sicil Kurulu’na gönderiliyor. Sicil Kurulu, yeni üyeyi üye kütüğüne kaydediyor. Kütüğe kaydedilen üye, üyeliğe kabul tarihinden itibaren Fenerbahçe Spor Kulübü’nün üyesi oluyor ve üyelik haklarını kullanmaya başlayabiliyor.

Okumak İster misiniz ?

Yarış Pilotu / Ralli Pilotu / Pist Pilotu Nasıl Olunur ?

Yarış Pilotu Nasıl Olunur ? ve Pilot Nasıl Olunur ? sorusu günümüz popüler meslekleri arasında …

2 Yorumlar

  1. Merhabalar ben üye olmak istiyorum ama nasıl olunur ve ne gerekiyor ve ben zengin degilim ama üye olmak istiyorum

  2. Evet aynen bende oyleyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir