Uzaydan Atlayan Adam Nasıl Olunur ?

Uzaydan Atlayan Adam Nasıl Olunur ? Aslında bu başlığı uzaydan atlayan üçüncü adam nasıl olunur diye açmamız lazımdı. Çünkü iki adam çoktan atlamış bulunuyor. Böylece uzaya maymun gönderme ile başlayan ve bir zamanlar ABD ve Sovyetler arasında ki soğuk savaşın en sıcak alanlarından biri olan uzay yarışları yeni bir boyut kazandı. Uzaya çıkan, ayda yürüyen insanlardan sonra, uzaydan dünyaya atlayan insanları da tarih kaydetmeye başladı.

Google yöneticisi Alan Eustace, yaklaşık 40.23 kmden atlayıp, 38,62 km olan Felix Baumgartner’ın 2 yıl önce başlatmış olduğu rekoru kırdı.

Eustace inanılmaz bir deneyimdi diyor, yaptığı açıklamada. “Daha önce görmediğim uzayın karanlığını ve atmosferin katmanlarını izleme imkanım oldu”. İnanılmaz ve unutulmaz bir deneyimdi diye devam ediyor. Uzay modülüne sarıldım, ayaklarım titriyordu.

Google’da kıdemli başkan yardımcısı helyum yüklü bir balonla New Mexico’ dan, özel bir uzay elbisesi giymiş halde uzaya gönderildi. Uzay atlayışı üç yıllık bir çalışma ve bir öncekine göre daha az bir medya gözlemi ile gerçekleşti.

Paraşütle atlama birliği yarışmaları adına gözlem yapan yetkili atlayışı müthiş bir mühendislik başarısı olarak niteledi. Olayın sponsoru Paragon uzay araştırmaları geliştirme şirketi yeni geliştirdikleri uzay elbisesini başarıyla denediklerini açıkladı.

Bu atlayışların ülkemizde  de yankısı oldu. Ülker’in patronu Murat Ülker sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından bu haberi paylaşarak şirket yöneticilerine, “Gençler sizden de bekliyoruz” diyerek mesaj yolladı. Ülker’in tweetine ilk cevap su sporlarına ilgi duyan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özokur’dan geldi. Özokur, “……… yılbaşında yaparız bir çılgınlık” şeklinde cevap verdi.

Yukarıdaki örneklerden de okuduğunuz üzere UZaydan Atlayan Adam olmak çokta kolay değil, en azından maddi külfetini karşılayacak bir sponsor şart, sonrasında aslında herşey daha kolay gibi. Uzaydan atlayan adam olabilmek için Paragon Uzay Araştırmaları ve Geliştirme şirketine CV hazırlayıp gönderirseniz bu heyacana bir adım yaklaşabilirsiniz.

Bakalım uzaydan atlama yarışında üçüncü sıradan katılıp dahası bunu bir rekorla taçlandırabilecekmiyiz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!