Yakın Koruma Nasıl Olunur ?

Yakın Koruma Nasıl Olunur ? Gençler arasında heyecan verici ve hareketli bir meslek olarak düşünülen yakın koruma nasıl olunur açıklamaya çalışalım. Can güvenliğini canınızla sağlıyorsunuz. O kıyafetler, o duruş, o karizma….yakın koruma olmaya karar verdiniz. Bazı sınavlardan ve süreçlerden geçmeniz gerektiğini söylememizde fayda var. Öncelikle bu işin de kanunla düzenlenen bir girişi olduğunu belirtmeliyiz.

5188 sayılı kanun gereğince özel güvenlik görevlisi sertifikanızı almakla bu işe ilk adımı atabilirsiniz. Bunun için özel güvenlik görevlisi nasıl olunur başlıklı yazımızı inceleyiniz: https://www.nasilolunur.net/ozel-guvenlik.html

Yakın Koruma Eğitimleri Yakın Koruma Nasıl Olunur ?

Buradan sonra özel güvenlik eğitiminden çok farklı olarak yakın koruma eğitimlerinde görgü kurallarından tutun da ilkyardıma kadar geniş yelpazesi olabilen eğitimler verilmekte. Ayrıca çalışacağınız kurumlar kendilerine uygun eğitimleri de almanızı sağlayabilirler. Zorlu eğitimler de bunlara dahil olabiliyor. Özel güvenlik şirketlerinden bu eğitimleri alabilirsiniz.

Ayrıca Türkiye cumhuriyeti istihbarat ve güvenlik birimlerinin personellerinden bir kısmına söz konusu eğitimleri verdiğini de söylemek lazım.

Bu arada bu eğitimleri alıp sınava girebilmeniz için lise mezunu olma zorunluluğu bulunmaktadır. Bir şekilde eğitimleri alsanız bile lise mezunu değilseniz sertifikayı alamazsınız. Yakın Koruma Sertifikasının olmazsa olmazı lise mezuniyet şartıdır. Elbette siz kendinizi bu konuda iyi olduğunuza ispat edebilirseniz muhtemelen sizi yakın koruması olarak çalıştırmak isteyen kişiler sertifikanızı sorgulamayacaktır.

Bizim bulabildiğimiz bilgiler bu kadar. Ne de olsa size yanlış olmaz.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Animasyoncu Nasıl Olunur ?

Animasyoncu Nasıl Olunur ?

Animasyoncu Nasıl Olunur ? Sıklıkla animatör olarak da anılan animasyoncular, eğlence yerlerinde otel, restaurant gibi sosyalleşme mekanlarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir