Asa Sahibi Nasıl Olunur ?

Asa Sahibi Nasıl Olunur ? Her zaman farklı içerikler sunan NasılOlunur.Net yine farklı bir nasıl olunurla sizleri bilgilendirmeye devam ediyor. Bu içerik el emeği göz nuru bir asa sahibi olabilmeniz için hazırlandı.

Asa Sahibi Nasıl Olunur ? yada Evde Asa Nasıl Yapılır ?

 

  1. Bir A4 kağıdını bir köşesinden diğer köşesine doğru katlıyoruz. Böylece asamızın temelini oluşturuyoruz. (Eğer asanızın daha iyi bir görünüm almasını istiyorsanız şiş ile birlikte katlayabilirsiniz- Şiş 5 ya da 6 numara olmalı)
  2. Asanızın sert olmasını itiyorsanız silikon tabancası kullanarak içini dolduruyorsunuz. Kuruması yaklaşık 20 dakika sürüyor. Asanın dışına şekil vermek istiyorsanız yine silikon tabancası kullanıyorsunuz.
  3. Boyama kısmına geçtiğimizde guaj ya da sulu boyayla dışını boyuyoruz. Temel renklerimiz kırmızı,siyah ve beyaz, daha açık renkte olmasını isterseniz sarıyı da kullanabilirsiniz.
  4. Ardından ağaç dokusu verebilmek için zımparalıyoruz.
  5. İyice eski görünmesi için en son eskitme boyası sürüyoruz ve kurutuyoruz son olarak mat vernikle boya tabakamızı koruyup parlak vernik gibi fazla parlatmadan hafifce bir matlık olusturup asamızı bitiriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!