Dropshippingci Nasıl Olunur ?

Dropshipping, günümüzde e-ticaret modelleri arasında gittikçe yaygınlaşan bir model. Dropshipping yaparak ticaretin angaryalarından kurtularak ticaretin ve e-ticaretin zeka ve pazarlama  yeteneği gerektiren kısımlarına odaklanabilirsiniz. Kısaca dropshipping kısıtlı sermaye ile online olarak satış yapmak denilebilir. Depoda malzeme tutmadan toptancı ile alıcı arasında ki zinciri sağlayan halka olarak satış yapıp para kazanabilirsiniz. Bizler bu yazımızda girişimciler dropshipping nasıl yapar yani dropshippingci nasıl olunur sorusunun cevaplarını sizlere sunmaya çalışacağız.

Dropshipping yapmak için gerekenler nelerdir ?

Dropshipping yapmak için öncelikle nasıl bir strateji izleyeceğinize karar vermelisiniz. Ne tarz ürünler satacaksınız, satış platformu olarak nereyi kullanacaksınız, tedearikçinizi veya tedarikçilerinizi nereden bulacaksınız gibi sorulara kendinize en uygun şekilde cevaplar bulmanız icap eder. Bu soruların hepsine verilecek cevaplar çok önemlidir. Çünkü siz satış sürecinde hiçbir zaman sattığınız ürünü fiziken göremeyeceksiniz. Belki tedarikçinizden numune talep edebilirsiniz ancak o sadece size gelen ürün. Satıcı sipariş ettiğinde sizin elinizdeki ürünün aynısının ona gidip gitmeyeceğini bilemezseniz. Bu yüzden güvenilir ve kuvvetli tedarikçilerle çalışmanız gerekir. Dropshippingci nasıl olunur sorusunun ilk cevabı sağlam tedarikçi bulmaktan geçer. Eğer tedarikçiden kaynaklanan bir problem yaşarsanız alacağınız olumsuz oylar ve şikayetler neticesinde yaptığınız tüm pazarlama ve mağaza yatırımları boşa gidecektir.Ürünlerinizi alıcılarla birden fazla platformun sadece bir tanesinde veya birkaçında birden buluşturabilirsiniz. Ebay, Amazon gibi büyük pazarlarda boy gösterirken aynı zamanda kendi e-ticaret sitenizi de işletebilirsiniz. Kendi e-ticaret sitenizi kurmanın da birden fazla yolu vardır. Ancak Dropshipping dendiğinde akla gelen ilk çözümlerden biri en popüler olanı Shopify’dır. Shopify’ı incelemenizi tavsiye edebiliriz bu noktada.

Dropshipping yapmak için şirket kurmak zorunlu mu ?

Bu alt başlığa kadar yukarıda anlattıklarımız genel itibariyle işin teknik kısımları ve internet teknolojileriyle alakalıydı. Buradan sonrası ise aslında işin en önemli kısmı. Çünkü süper bir tedarikçiniz, muhteşem mağazalarınız olabilir. Ürünü müşteriye satıp ödeme alamadıktan sonra bu ne işe yarar? Sisteminize ödeme sistemleri kurmanız gerekmektedir. Bu ödeme sistemlerine PayPal ve Stripe gibi ödeme sistemlerini örnek gösterebiliriz. Ancak ve ancak bu ödeme sistemlerini mağazanıza entegre edebilmek için şirket sahibi olmanız yani resmi bir yüzünüzün olması gerekir. Bu resmiyeti kazanmanın da farklı yolları mevcut.

Şirketsiz Dropshipping Nasıl Yapılır ?

Şirket kurmak bazı durumlarda sizler için avantajlı olmayabilir. İnternette basit bir drop shipping araştırmasıyla bulabileceğiniz ve şirket kurmanıza gerek kalmadan işlemlerini yapmanızı sağlayacak kuruluşlar vardır. Bu kuruluşlardan güvendiğiniz bir tanesiyle çalışabilirsiniz. Pek çok Dropshippinci bu kuruluşlarla çalışmaktadır.

Amerika’da şirket kurmak ve Dropsihpping yapmak.

Dünya çapında pek çok dropshippingci şirketi Amerika’da kurmaktadır. Amerika’da şirket kurmak dropshippingcilere pek çok fırsatlar sunmaktadır. Amerika’da şirket kurmanın ayrıntıları olmakla birlikte sağladığı avantajlar bu girişimi yapmaya değer kılmaktadır. Avantajlar ise kısaca vergi avantajı, prestij ve güvenilir bir imajdır.

Bunları da Okuyabilirsin.

İnşaat Mühendisi Nasıl Olunur ?

İnşaat mühendisi olmak için 2012 üniversite sınavı sonucunda mf4 puanından 525-345 taban puanları arasında kalarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!