Baby Face Nasıl Olunur ?

Baby Face Nasıl Olunur ? Yada dilimizdeki soru şekliyle “Bebek Yüzlü Nasıl Olunur ?” Genel olarak bebek gibi pürüzsüz bir yüze ve cilde sahip olan insanları tarif etmek için kullanılır baby face terimi. Baby face, tam olarak İngilizce bir tanımlama olup, bebek yüzlü, temiz yüzlü anlamlarına gelmektedir.Erkekler için baby face tanımı sakalsız, siyah noktasız ve bakımlı bir yüzü, kızlar için ise pürüzsüz, sivilcesiz, nemli, parlak ve canlı bir yüzü tarif eder. Peki evde uygulayabileceğiniz doğal ve hazırlaması kolay yöntemlerle nasıl baby face olunur?

Evde uygulanabilen maskeler hazırlayarak sizde bebek gibi bir cilde sahip olabilirsiniz, ancak aşağıdaki tariflerden alerjiniz olan bir ürün varsa o maskeyi yapmanızı önermiyoruz. Baby Face Nasıl olunur ?

İşte size birkaç basit yöntem ile baby face nasıl olunur ;

Yüz için nemlendirici maske: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken süt nemlendirecek yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamanız yeterli.

Malzemeler: Yumurta sarısı + Süt

Yüz için nemlendirici maske hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze iyice yayın. Üzerini ince bir bezle örterek 15 dakika kadar bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Siyah noktalar için maske: Limon suyu cildi dezenfekte eder sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler nemlendirir ve yağ miktarını dengeler. Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

Malzemeler: Limon suyu + Yoğurt

Siyah noktalar için maskenin hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Sivilceler için maske: Karnıbahar yapraklarının temizleyici ve akne yok edici fonksiyonu vardır. Haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz.

Malzemeler: Karnıbahar + Zeytinyağı

Hazırlanışı: Sekiz adet karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın 10 dakika kadar bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.

Kırışıklara karşı maske: Kaymak cildi yumuşatır nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli bir etkendir. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Malzemeler: Kaymak + Elma

Kırışıklara karşı maskenin hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.

Yağlı ciltler için maske: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler fazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler. İhtiyaca göre 10 – 15 günde bir tekrarlayabilirsiniz

Malzemeler: Bal + Süt + Limon suyu

Yağlı ciltler için maskenin hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.

Yukarıda tarifleri olan maskeleri sırasıyla yüzünüze uygulayarak bu işlemi periyodik aralıklarla tekrar ettiğinize bebek gibi bir cilde sahip olaiblirsiniz. Yani baby face olmak o kadar kolay.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!