Emo Nasıl Olunur ?

Emo Nasıl Olunur ? Emoların kökleri her ne kadar 1980 li yıllardaki hardcore punk müziğine dayanmakta olsada , daha sonraki dönemlerde pop punk ve indie rock müzikleri ile tanışmış ve 2000`li yıllarda farklı bir hareket akımı olarak ortaya çıkmıştır. Emo kısaltması “Emotive Hardcore” ve “Screamo” terimlerinden türemiştir. Günümüzde “Emo pop” veya “emo punk pop” tarzı müzikler olarak kendine yer edinmiştir.

Emo, ingilizce Emotional (duygusal) kelimesinin kısaltmasıdır. Punk akımı ile birlikte 2000’li yıllarda popüler bir hale gelmeye başlamıştır.

Tipik EMO özellikleri:

–  Türkçe bilmezler, kendi aralarında kullandıkları tuhaf bir dil vardır.
–  Karşıdan baktığınızda gözlerinden bir tanesini görebilirsiniz, çünkü diğerini dağınık ya da spreylerle kabarttıkları saçlarının arkasında bırakırlar.
–  Saçlarıyla kapattıkları ve karşıdan bakınca görebildiğiniz yüzlerinde paralarının yettiğince alabildikleri piercingleri görebilirsiniz.
–  Vücutlarının görünmeyen kısımlarına evet görünmeyen kısımlarına onların tattoo dediği bizimse dövme dediğimiz çeşitli resim figürlerini yaptırırlar. Görünmeyen kısımlara yaptırmalarının sebebi ebeveynlerinden çekindikleri içindir.
–  Yaşamı anlamsız ve saçma bulurlar sürekli depresif bir şekilde yaşarlar, ancak kendileri gibi emolarla birlikte olduklarında inanılmaz güzel vakit geçirirler.
–  Yaşamayı anlamsız buldukları için sürekli intihara meyilli bir ifade ile gezerler.
–  Kıyafetlerinde marka takıntıları vardır, özellikle converse vazgeçemedikleri markadır. Birden fazla converse sahip değilseniz emo olamazsınız.
–  Alkol almayı marifet olarak görürler, alkolsüz bira ile sarhoş olurlar ama bünyeleri alışmışsa genelde sarhoş taklidi yapmaya başlarlar.
–  Genellikle ergenlik döneminde kapıldıkları bu akımdan üniversite ortamına geçilmesiyle kurtulurlar.

Yukarıda saydığımız özelliklerde yaşamak isteyenler emo olabilir, ama mesela saçlarınızla yüzünüzü kapatamayacak kadar kelseniz yada converse alacak paranız yoksa piercing ile acı çekmeyi göze alamıyorsanız ve yaşamaktan zevk alıyorsanız emo olamazsınız

Okumak İster misiniz ?

Çıkarcı Nasıl Olunur ?

Çıkarcı Nasıl Olunur ? Menfaatçi olarak da adlandırabileceğimiz çıkarcı, zihinlerde kendini düşünen gibi bir anlam …

1 Yorum var

  1. 1- Emolar Converse dışında ayakkabı giyerler. Emo olmak için Converse almak zorunda değilsiniz. Bu saçmalıktan ibaret.
    2- Alkol kullanmayan Emolar var ve bunu marifet olarak fln görmüyoruz.
    3- Bu bir aşama değil. 23 yaşında ve 35 yaşında tanıdığım Emolar var. Ergenlikte başlayıp üniversiteyi geçince bitecek bir şey değil.
    4- Evet genelde yaşamaktan zevk almayız bu doğru ama her Emo böyle değil. Hayatlarını ve yaşamayı seven Emolar da var.
    5- Gayet güzel Türkçe biliyorum ve konuşabiliyorum .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir