En Çok Okunanlar

Emo Nasıl Olunur ?

Emo Nasıl Olunur ? Emoların kökleri her ne kadar 1980 li yıllardaki hardcore punk müziğine dayanmakta olsada , daha sonraki dönemlerde pop punk ve indie rock müzikleri ile tanışmış ve 2000`li yıllarda farklı bir hareket akımı olarak ortaya çıkmıştır. Emo kısaltması “Emotive Hardcore” ve “Screamo” terimlerinden türemiştir. Günümüzde “Emo pop” veya “emo punk pop” tarzı müzikler olarak kendine yer edinmiştir.

Emo, ingilizce Emotional (duygusal) kelimesinin kısaltmasıdır. Punk akımı ile birlikte 2000’li yıllarda popüler bir hale gelmeye başlamıştır.

Tipik EMO özellikleri:

–  Türkçe bilmezler, kendi aralarında kullandıkları tuhaf bir dil vardır.
–  Karşıdan baktığınızda gözlerinden bir tanesini görebilirsiniz, çünkü diğerini dağınık ya da spreylerle kabarttıkları saçlarının arkasında bırakırlar.Emo Nasıl Olunur ?


–  Saçlarıyla kapattıkları ve karşıdan bakınca görebildiğiniz yüzlerinde paralarının yettiğince alabildikleri piercingleri görebilirsiniz.
–  Vücutlarının görünmeyen kısımlarına evet görünmeyen kısımlarına onların tattoo dediği bizimse dövme dediğimiz çeşitli resim figürlerini yaptırırlar. Görünmeyen kısımlara yaptırmalarının sebebi ebeveynlerinden çekindikleri içindir.
–  Yaşamı anlamsız ve saçma bulurlar sürekli depresif bir şekilde yaşarlar, ancak kendileri gibi emolarla birlikte olduklarında inanılmaz güzel vakit geçirirler.
–  Yaşamayı anlamsız buldukları için sürekli intihara meyilli bir ifade ile gezerler.
–  Kıyafetlerinde marka takıntıları vardır, özellikle converse vazgeçemedikleri markadır. Birden fazla converse sahip değilseniz emo olamazsınız.
–  Alkol almayı marifet olarak görürler, alkolsüz bira ile sarhoş olurlar ama bünyeleri alışmışsa genelde sarhoş taklidi yapmaya başlarlar.
–  Genellikle ergenlik döneminde kapıldıkları bu akımdan üniversite ortamına geçilmesiyle kurtulurlar.

Yukarıda saydığımız özelliklerde yaşamak isteyenler emo olabilir, ama mesela saçlarınızla yüzünüzü kapatamayacak kadar kelseniz yada converse alacak paranız yoksa piercing ile acı çekmeyi göze alamıyorsanız ve yaşamaktan zevk alıyorsanız emo olamazsınız

Bunları da Okuyabilirsiniz

İşaret Dili Çevirmeni Nasıl Olunur ?

İşaret Dili Çevirmeni Nasıl Olunur ?

İşaret Dili Çevirmeni Nasıl Olunur ? İşitme kaybı ya da engeli olan kişilerin iletişim amacıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!