ZİÇEV Bağışçısı Nasıl Olunur ?

ZİÇEV Bağışçısı Nasıl Olunur ? 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel biz de bir şeyler yazalım dedik. Öncelikle ZİÇEV ne imiş kısaca anlatalım:

Açılımı Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı olan ZİÇEV, web sayfalarında belirttikleri üzere “Türkiye’de zihinsel yetersiz çocukların yeterli eğitim, rehabilitasyon ve bakım şartlarına kavuşabilmeleri için gerekli olanak ve ortamları yaratmak, meslek kazanmalarına yardımcı olmak, uzun vadede bu şartların kalıcılığını güvence altına almak ve kimsesiz zihinsel yetersizlere yaşamları boyu sahip çıkmak” hedeflerini taşıyan bir kuruluş.

ZİÇEV Bağışçısı Nasıl Olunur ?Aslında eğitim konusunda tecrübeleri daha öncelerine kadar uzansa da ZİÇEV, 1982 yılında kuruldu ve söz konusu amaç için bir çok ilde faaliyet gösteriyor. Peki ZİÇEV’e nasıl katkıda bulunabiliriz? En basit olarak güncel olarak belirttikleri numaralara boş mesaj atarak ya da kuruluş temsilcileriyle irtibata geçerek bağış yapabiliriz. Hangi okula nasıl bağış yapacağımızı da kendimiz belirleyebiliyoruz. Ayrıca Kurban bağışları da çocuklar için önemli. Özellikle durumları iyi olmayan ailelerin zihinsel yetersiz çocukları için et yemek, sandığınızdan daha büyük bir iyilik olabilir.

Tüm bağışlarınız ve bilgi edinmek için öncelikli olarak http://www.zicev.org.tr/start web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hepinize sağlıklı günler diliyoruz.

Okumak İster misiniz ?

Çıkarcı Nasıl Olunur ?

Çıkarcı Nasıl Olunur ? Menfaatçi olarak da adlandırabileceğimiz çıkarcı, zihinlerde kendini düşünen gibi bir anlam …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir