Gizli Müşteri Nasıl Olunur ?

Gizli Müşteri Nasıl Olunur ? Gizli müşteri uygulaması; genellikle özel sektör firmalarının zaman zaman da kamu kurumlarının müşterilerine sunduğu hizmet ve kalite standartlarını kontrol etmek amacıyla uzun zamandır kullandıkları bir yöntem. Bankalar, sigorta şirketleri, restoranlar, hastaneler, akaryakıt istasyonları, marketler ve oteller gibi çok sayıda sektör ve alanda uygulanabilir olan bu uygulama firmalara çok sayıda avantaj sağlıyor. Performansının kontrolü ve iyileştirilmesi, mağazanın fiziksel ve görsel şartlarının iyileştirilmesi, firmanın zayıf ve güçlü yönlerinin tespit edilmesi, firmanın ve personelin performansına ilişkin sayısal veriler elde edilmesi gibi avantajlar firmaların bu uygulamaya yönelmesini sağlıyor.

Gizli Müşteri Nasıl Olunur ?

Gizli müşteri uygulamasını gerçekleştiren firma tarafından verilen eğitimleri alan gizli müşteriler firma tarafından gizli müşteri çalışması yapılması istenen kuruma yönlendirilirler. Burada kendilerine verilen eğitimler doğrultusunda değerlendirme yapan gizli müşteriler, normal bir müşteri gibi hizmet alır (alışveriş yapmak, eşya satın almak, vb). ve varsa önceden belirlenmiş olan gizli müşteri senaryolarını uygular. Ziyaretlerini tamamlayan gizli müşteriler o firmaya özel olarak hazırlanan denetleme raporunu doldurur ve sisteme raporlamasını yapar. Gizli müşteri uygulamasını gerçekleştiren kişini bu noktada objektif olması çok önemlidir. Hiçbir şeyden memnun kalmayan ya da her şeyi çok beğenen gizli müşterilerin objektifliği sorgulanabilir. Gizli müşteri uygulamasını gerçekleştiren firma raporlamasını bu uygulamayı talep eden firmaya yaparak gerekli geri bildirimi sağlar.

Nasıl gizli müşteri olunur derseniz? Piyasada çok sayıda gizli müşteri hizmeti veren firma bulunmakta. Ufak çaplı bir Google aramasıyla bu firmalara ulaşabilmek mümkün. Online olarak gizli müşteri başvuru formunu doldurarak ilk adım atılabilir. Ayrıca zaman zaman kariyer sitelerinde gizli müşteri ilanları da verilmekte. Gizli müşteri olabilmek için çok fazla şart aranmıyor. Mevcut işlerine ek olarak ekstra gelir elde etmek isteyenler de başvurabilir. Bilginize.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!