Kim Milyoner Olmak İster’de Yarışmacı Nasıl Olunur ?

Kim Milyoner Olmak İster’de Yarışmacı Nasıl Olunur ? 1998’de İngiltere’de ilk versiyonu ortaya çıkan bu serüven şu anda Afganistan’dan Bangladeş’e, El Salvador’dan Gana’ya yüzden fazla ülkede en çok izlenen programlardan biri olma sıfatına sahip oldu. İnternette oyunları bile çıkan bu yarışma gerçekten bir fenomen oldu. Bugüne kadar büyük ödülü ilk kez 1999 yılında Amerika’da John Carpenter kazanmayı başarabildi. Ayrıca Birleşik Krallıkta, Hindistan’da (Sushil Kumar-Slumdog Millionare filminin esin kaynağı!), Japonya’da ve Ukrayna’da da büyük ödülü kazanmayı başaran yarışmacılar oldu.
Yarışmaya gelince eminiz herkes en azından bir kere kıyısında köşesinden de olsa izlemiştir ama birazcık bilgi vermekte sakınca yok. Yarışmada, yarışmacılara 12 soru sorulmakta ve 4 joker hakkı tanınmakta. Baraj soruları ile kişilerin kazandığı paralar bir anlamda güvence altına alınmakta, yarışmacı barajı geçtikten sonraki soruyu bilemese bile baraj sorusunun tutarı kadar ödül kazanmakta. Tüm soruları doğru yanıtlayarak kazanılacak ödülse tam 1 milyon TL. Bilginize ya da şansınıza güveniyorsanız, ben yaparım – eminim – son kararım diyorsanız başvuru yapmak için yayıncı kanalın web sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor.Kim Milyoner Olmak İster’de Yarışmacı Nasıl Olunur ?

Başvuru formunda doldurulması gereken kısımları doldurup, bir de fotoğraf ekleyip gönder butonuna bastığınızda yarışmaya başvurmuş oluyorsunuz. Doğduğunuz şehrin şivesiyle mi konuşuyorsunuz, özel bir yeteneğiniz var mı ya da yurtdışında nereleri gördünüz gibi sorularla da karşılaşacaksınız. Marjinal bir insan olmanız gerekiyor gibi…

Dünyanın en çok seyredilen ve kazandıran yarışma programlarından biri olan “Kim Milyoner Olmak İster” yıllardır ülkemizde Kenan Işık’ın kendine özgü sunumuyla televizyon ekranlarında gösterilmeye başlandı. Hatta her gün sosyal medyada, haber sitelerinde ya da facebookta Kenan Işık’ı sinir eden yarışmacı, Kenan Işık’ı hüzünlendiren yarışmacı gibi videolar uçuşmakta. Bu yarışma dünya çapında öyle bir sihre sahip ki “Slumdog Millionare” adıyla yarışmanın Hint versiyonu filme konu olup, oscarları topladı.

Ancak Kenan Işık’ın geçirdiği rahatsızlıktan sonra yarışmayı sunmaya Selçuk Yöntem devam etmiştir. Daha sonra ise görevi Murat Yıldırım devam ettirmektedir.

Siz şaşırmadan biz söyleyelim, milyoner olmak öyle kolay değil.

Okumak İster misiniz ?

Akvarist Nedir ? Akvarist Nasıl Olunur ? Akvaryum Bakımı

Akvarist Nasıl Olunur ?

Akvarist Nasıl Olunur ? “Akvarist nedir yahu kardeşim?” diyenlere cevabımız “Akvaryumcu, akvaryum içerisinde su canlılarını …

10 Yorumlar

 1. abdullah.kızıl

  kım.mılyoner.olmak.ıster.de.yarışmak.istıyom.istanbul.sültangazide.yaşıyom.

 2. ankara da yaşıyorum lokantacıyım

 3. BEN SAMİ POLAT 14 YIL UZMANÇAVUŞ OLARAK GÖREV YAPTIM. BEN KİM MİLYONER OLMAK İSTER YARIŞMASINA KATILMAK İSTERİM. SAYGILARIMI SUNARIM.

 4. bu yarısmaya katılmayı cok istiyorum

 5. turan çağlayan

  bu yarışmaya katılmak çok istiyorum lütfen

 6. yalçın akıllı

  bu yarışmaya katılmak istiyorum

 7. valla ben bu yarışmaya çok katılmak istiyorum cümle alem yarışmacı görsün

 8. herkezinde dediği gibi bende katılmak istiyorum. tabi nasip demende geçemem. herşey nasipse olur. aylardır bekliyorum ve ister istemez hayaller kuruyorum. sizden tek ricam yarışmaya kabul etmezseniz bile, arayın yada mail göndererek yarışmaya katılamayacaksınız demenizi dahi bekliyorum. saygılarımla, hepinize hayır işler…

 9. sizinle yarışmayı çok istiyorum

 10. ya basvurdum hala cagrılmadım ama,lütfen cagırın cok istiyorum gercekten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir