Lisanslı Kanocu Nasıl Olunur ?

Loading...

Kano sporu Türkiye’de yedi ayrı branşta yapılmaktadır. Tabi yazın sahilde yakınlarınızla denize girip güneşlenirken “hadi bir de kano yapalım” diyerek saatlik ücret verdiğiniz “spor” hariç. Eğer oniki yaş üzerindeyim ve yüzme biliyorum diyorsanız hadi bakalım…Söz konusu yedi branş şunlardır önce bunları öğrenelim:

  • Durgunsu Kano
  • Akarsu Kano
  • Deniz Kanosu
  • Dragon Boat
  • Kano Yelken
  • Kano Polo
  • Kano Maraton

Kano iyi kas yapıyormuş klişelerinden kurtulup, hakikaten bu eğlenceli ve disiplinli spora başlamak, resmi olarak bir kano sporcusu olmak için, “Türkiye Kano Federasyonu Sporcu Lisans, Tescil, Vize, Transfer Ve Kulüp Akreditasyon Talimatı”nın güncel halini takip etmek gerekiyor. Biz burada önemli bazı noktalara değineceğiz.

Türkiye’de Lisanslı Kano sporcusu olmak için söz konusu talimata göre lisans alarak bunu her yıl federasyona vize ettirmek gerekiyor. Birçok spor dalında olduğu gibi hem ferdi hem klüp vize işlemleri bulunmakta.kanocu

Lisansın ilk şartı talimata göre daha önce de belirttiğimiz gibi 12 yaşını geçmiş olmak(oniki yaş bitmiş olacak) ve yüzme bilmek tabi ki. Ayrıca belirtmekte fayda var, 18 yaşından küçükler için veli muvafakatnamesi ve çocuğun yüzme bildiğine dair bir beyan belgesi gerekiyor başvuru yaparken.

Loading...

Daha sonra bir miktar para yatırılıyor belirtilen hesaba işlemler için, ancak çok fazla değil, yani bir gün olimpiyatlarda ülkemize madalya getirmenizi sağlayacak bu yolda hiç fazla değil.

Diğer belgeler aşağı yukarı her dal için istenen standart belgeler, bunlar için, federasyonla mutlaka görüşün.

Daha sonrasında da hiçbir şey sizi kano sporundan vazgeçiremez. Olimpiyatlarda(paralimpik de dahil) ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilir, hatta bir kahraman bile olabilirsiniz. Şaka değil, neden olmasın, hayallerinizin peşinden gidin ve asla bırakmayın. Kano önemli derecede disiplin, teknik ve konsantrasyon gerektiren bir spordur unutmayın.

Loading...

Bunları da Okuyabilirsin.

Teknik Direktör Nasıl Olunur?

Loading... İlk olarak o PC başında saatlerinizi geçirdiğiniz menajerlik oyunlarında almış olduğunuz başarıların antrenörlük kariyerinize …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!