Sanatçı Menajeri Nasıl Olunur ?

Sanatçı Menajeri Nasıl Olunur ? Her zaman oldukça eğlenceli ve güzel kazançlar sağladığı düşünülen sanatçı menajerliği, çoğu zaman dışarıdan bakıldığı kadar kolay bir meslek değildir. “Sanatçı Menajeri Nasıl Olunur ?” sorusundan önce mesleğin inceliklerini ve zorluklarını ortaya koymak daha faydalı olacaktır.Günümüzde halen net bir tanımı veya kriteri olmayan bu mesleğin herhangi bir okulu bulunmuyor henüz. Bu sebeple bu mesleği seçmek isteyenlerin kafalarındacevaplanmayı bekleyen birçok soru bulunmaktadır. “Sanatçı Menajeri Nasıl Olunur ?” Sorusu sorulduğu zaman insanın aklına hemen eğlenceli bir hayat gelse de, menajerliği yapılan kişinin bütün tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi ve gerekli iş görüşmelerinin yapılarak bağlantıların sağlanması oldukça zor bir iştir. Belli mesai saatleri olmayan bu mesleği yapmak isteyenlerin öncelikle bu iş ile ilgili ayrıntıları çok iyi analiz etmeleri gerekmektedir. Standart bir gelir düzeyinin olmayışı ise seçim yapma konusunda kişileri tereddütte bırakabilmektedir. Tamamen menajerliğini yaptığınız sanatçıya bağlı olan gelir düzeyiniz değişir. Eğer beraber çalıştığınız sanatçı aktif bir çalışma hayatına sahip ise kazancınızda bununla doğru orantılı olarak artmaktadır. Aslında beraber çalıştığı sanatçının kazancını ve başarısını menajerler de oldukça etkileyebilmektedirler. Böylece kendi gelirleri de bu doğrultuda artmaktadır.

Sanatçı Menajeri Nasıl Olunur ?Organizasyon şirketine bağlı olarak çalışan menajerler ise genellikle maaş karşılığı çalışmaktadırlar. Yapmış oldukları iş bağlantıları karşılığında komisyon ya da prim veren şirketlerde bulunmaktadır. Genel olarak kimlerin menajer olarak çalıştığına bakıldığında, özellikle menajerlik yapan kişiler sanatçıların tercihi yönlendirmesi ile seçilmektedir. Bunun sebebi ise özellikle bu görevin sorumluluğun çok fazla olmasıdır. Bir menajer beraber çalıştığı sanatçı ile ilgili birçok karar verebilir ve imza yetkisine sahip durumdadır. Sanatçı adına anlaşmalar yapabilecek yetkilere sahip olan bir kişinin seçimi de elbette ki sanatçının tercihleri ve güveni oldukça önemlidir.

Menajer olmak isteyen kişilerin “Sanatçı Menajeri Nasıl Olunur ?” sorusuna cevap ararken özellikle organizasyon ve ekip yönetimi konularında deneyimli olması şarttır. Çünkü yapılan organizasyonların bütün sorumluluğu menajere aittir ve sanatçı organizasyona geldiği anda hiçbir sorun olmaması gerekmektedir. Oluşabilecek bütün sorunlar zamanında çözülmeli ve sanatçıya hiçbir problem yansıtılmamalıdır.

Okumak İster misiniz ?

Aktar Nasıl Olunur ?

Aktar Nasıl Olunur ?

Aktar Nasıl Olunur ? Aktar baharat, güzel koku, şifalı ve sağlığa faydalı bitkileri hazırlayıp satan kişidir. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir