Skype Üye Nasıl Olunur ?

 

İnternet üzerinden anlık mesajlaşma ve sesli görüşme yapılmasına olanak sağlayan Skype 2003 yılında ortaya çıktı. Uzun yazılım geliştirmeleri sonucu ortaya çıkan skype tüm dünyada hızla kullanılmaya başladı. Voip teknolojisi kullanarak ses iletimi sağlayan skype ile uluslararası görüşmeler oldukça hesaplı yapılmaya başlayınca ilgi daha da arttı.

Milyonlarca insan tarafından kullanılmaya başlayan skype’ın değeride her geçen gün arttı, önce Ebay tarafından satın alınan Skype daha sonra 2011 yılında da Microsoft’a satıldı.

skype-uyeSkype Nasıl Üye Olunur ?

Skype üyelik ilk zamanlarda sadece kendi  sistemi üzerinden olurken zamanla bu sistem geliştirilerek önce Facebook ile login olma işlemi kullanıcılara açılmış daha sonra ise Microsoft,Msn,Hotmail hesaplarına sahip kişiler skype üzerinden login olarak skype kullanmaya başlamışlardır.

Skype, Facebook yada Microsoft hesaplarınızı kullanarak login olmak istemezseniz. Skype.com adresi üzerinden kendinize bir profil oluşturarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Skype.com adresi üzerinden profil oluşturmak sadece 1-2 dakikanızı alacaktır ve bunun için bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Microsoft’un anlık mesajlaşma programı MSN Messenger ‘ı kapatmasıyla birlikte Skype kullanıcılarının daha da artacağı devam etmekte. Unutmadan belirtmemiz gereken nokta ise sesli görüşmelerde skype hesabınıza ücret karşılığında alacağınız kontörlerin yüklenmiş olması gerekliliğidir.

Skype bilgisayarınıza indirerek kurmak için www.skype.com adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Bunları da Okuyabilirsin.

İyi Yönetici Nasıl Olunur ?

İyi yönetici olmak özünde iki temel gereklilik içerir. Bu gereklilikler karakteristik gereklilikler ve bilişsel gereklilikler …

Bir yorum

  1. skypeye üye olmak istiyorum ama nasıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!