Aşık Nasıl Olunur ?

Aşk, kadın ve erkeğin varoluşundan bu yana süregelen bir ruhsal etkileşimdir… Peki bu etkileişm nasıl olur ? Yani, “Aşık Nasıl Olunur ? ” şimdi tecrübelerimizle, duyduklarımızla, bildiklerimizle size aktarmaya çalışalım. Tabii ki genel geçer kuralları olan bir durum değil bu ama benzer tepkiler sizde de varsa o zaman hoş geldiniz…

Kişi aşık olduğunda, hayatı iki kişilik yaşamaya başlar. Aklında sürekli aşık olduğu kişi ve onunla ilgili hayaller olur. Aklımızda sürekli onu barındırmamız onu sürekli özlememize sebep olur. Gözlerine baktığımızda dünyadan uzaklaşıp farklı bir gezegene taşınmış gibi hissedersiniz, zaman su gibi akıp geçer onunla vakit geçirirken, saatler yetersiz kalır bazen günler bile. Ellerinizin arasına aldığınız elleri dünyada eşi benzeri görülmeyen bir mücevherden daha kıymetli gibi hissedersiniz. Canını acıtmak, onu üzmek – fark etmeden bile olsa- sizin en büyük korkunuz olur. 

Kokusu kutsaldır, yüzündeki en ufak çizgi bile ezberinizdedir. Sevdiği şarkılar, sevdiği sanatçılar, sevdiği renkler ve daha birçok şey artık sadece onun sevdiği değil si zin de en sevdiğiniz şey oluverir. Birlikte bile olsanız, çok mutlu olsa hatta onun da sizin için aynı şeyleri hissettiğini bile bilseniz deli gibi korkarsınız bir gün bırakıp gitme ihtimalinden, ona yetememekten korkarsınız. Sevdiği, birlikte vakit geçirdiği, onun gülümsemesine neden olan bir olaydan bile kıskanırsınız. Onu başka birinin ya da bir şeyin mutlu etmesi tahammül edilemez bir şeydir. Varlığı bile yetmezken yokluğu düşünülemez bile. Peki nasıl aşık olunur ? Aslında doğru yer ve doğru zamanda beyin hormonlarından ilgi alanlarına kadar muhteşem bir kokteyl, birleşim oluştuğu zaman aşık oluruz. Aşk gelip geçici bir durumdur, sevgi ve bağlılık daha kutsallaşmış ve sürekli görülen bir durumdur.Aşık Nasıl Olunur ?

Bazı psikologların görüşüne göre aşk pişmanlıklar oyunudur. Yani pişmanlıkla doğru orantılı olarak artar. Her aşk başkadır. Sonuçta iki kişinin ilişkisi aslında üçüncü bir ruh gibidir ve farklı iki kişi de farklı bir ilişki yani farklı bir üçüncü kişilik vardır. Dolayısıyla her kokteyl farklıdır, bizce tadını çıkarmaya bakın.

İlişki bittiği zaman bir daha meydana gelmeyecek bir durum oluştuğunu düşünüp depresif durumlara girilebilir. Durum ne kadar ağır olursa olsun sonuçta geçer. Bunu bilmek bile yeterlidir. Eğer aşkınız ya da ilişkiniz bittiyse arkadaşlarınızla daha çok zaman geçirin.

Dipnot: Platonik aşk adını platondan  alır, yani Eflatun’dan.

Okumak İster misiniz ?

Çıkarcı Nasıl Olunur ?

Çıkarcı Nasıl Olunur ? Menfaatçi olarak da adlandırabileceğimiz çıkarcı, zihinlerde kendini düşünen gibi bir anlam …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir