Çalışkan Öğrenci Nasıl Olunur ?

Çalışkan Öğrenci Nasıl Olunur ? Kentleşme sürecinin hızlanmasıyla artık herkesin okumaya çalıştığı ve okulun öneminin arttığı bir dönemde aileler çocuklarını, öğretmenler öğrencilerini çalıştırmak ve başarıyı elde edebilmek için ciddi çalışma içerisindedir. Ancak öğrenci kendisi çalışmadığı sürece ve gerektiği yerde derslere ilgi odağı olmadığı sürece kesinlikle başarılı olamaz. Peki, Çalışkan öğrenci nasıl olunur? Birçok kişinin çok fazla evde, etütte, dershanede ve her yerde çok fazla ders çalışmanın başarılı olunacağı, çalışkan öğrenci olabileceği gibi yanlış bir anlayış vardır. İlkokuldan itibaren daha öğretmenlerin öğrencilere ilk söylediği cümle “dersi dinle”dir. Bu gerçekten çok önemli ve ilerleyen  yıllarda öğretmenlerin öğrencilere kurduğu çok önemli bir cümle var ki eğer dikkate alınırsa gerçekten başarı elde edilebilir.

Çalışkan öğrenci nasıl olunur ?

Sorusuna verilen cevabın en güzeli bu cümlede saklıdır. Tüm öğretmenler öğrencileri için “dersi derste dinleyin” ikazı olmaktadır. Gerçekten dersi ders sırasında dinleyen, kafasını başka yere vermeyen ve öğretmenin söylediklerinden başka bir şey duymayan öğrenci eve geldiğinde günlük dinlediği dersi tekrar etmesi yeterli gelecektir. Bu şekilde gerçekten çalışkan bir öğrenci olunabilir ve kesinlikle ciddi başarılar elde edilebilir. Ancak ders dinlenmediği takdirde ve öğrenci yeteri kadar çalışmadığı zaman istediği kadar zeki olsun , mevcut eğitim sistemiyle başarılı olması pek mümkün değildir.. Bu yüzden sınava gireceğiniz zaman bile bu düzenlilikte çalışmak öğrencilere çok şey kazandıracaktır. Sınavdan önce gerekli konulara göz gezdirmekte oldukça önemlidir.Çalışkan Öğrenci Nasıl Olunur ?

Çalışkan öğrenci nasıl olunur ?

Kesinlikle sabahlara kadar düzensiz bir çalışma öğrenciye verimi kazandırmadığı gibi çalışkan olmasını da sağlamaz. Bu şekilde yapılan çalışmalar ilerleyen zamanlarda verimi düşürecek ve öğrencinin gücünü kuvvetli bir şekilde alacaktır. Bu yüzden çalışkan öğrenci saatlerce kitap başında duran değil sistemli, programlı ve düzenli bir şekilde çalışma sağladığı zaman başarıyı elde edecektir. Öğrencilere gereksiz baskı ve az çalışıyorsun gibi cümleler kurmak yerine onların çalışma sisteminin takip edilmesi ve eğer doğru bir yol izleniyor ise; buna kesinlikle müdahale edilmemesi gerekiyor. Eğer yanlış bir metot uyguluyorsa o halde bunu çalışmıyorsun şekilde değil onlara doğru metodu göstererek yardımcı olunması çok önemlidir. Şu da unutulmamalı: 6 milyar insan varsa 6 milyar karakter ve kişilik vardır, herkesi bir kefeye koymak mümkün değildir.

8 comments

 1. Kardeşim Mesela Sabahcıyım sabah söyle diyorum oğlen gelince ders çalısıcam diorum ama oğlen eve gelince o istek gidiyior bide derslerde konsantre olamıorum Dikkat hapı içmelimiyim?

  • Kardesim bu dediklerinin aynisi ben valla bende sabahciyim kendime diyorum iste ders calsicam diye ama o istek eve gelince gidiyor lutfen cvp verinn

   • Ya aynen bende öyleyim sabahçıyım sabah diyorum ki öğlen geldiğimde çok çalışıcam diyorum.Ama okuldan gelince sadece tv izleyip uyumak istiyorum..Bide Bn 8.sınıfa gidiyorum.😟😟😟

   • canın dersen çalışmak istiyormu

    • NASIL ÇALIŞKAN OLUNUR?
     EĞER KİTAP OKURSANIZ, ÇALIŞIRSANIZ
     AMA HER GÜN YAPARSANIZ…
     NEREDEYSE DÜNYANIN EN ÇALIŞKANI OLURSUNUZ…
     BENİM DEDİKLERİMİ YAPARSANIZ ÇALIŞKAN OLURSUNUZ…

  • gençler kendinize şunu söyleyin ben adam gibi çalışacağım bu işi halledeceğim engeller yok. Gibi sizi motive edici şeyler söyleyin kendinize eğer bir yazma yeteğiniz varsa ya da resim yapma gibi yeteneklerinizi çalışmayla güzelleştirebilirsiniz. Mesela ben Opera yapıyorum ama aynı zamanda da yüzme yapıyorum bunun gibi hobi edinin zamanınızı neye kullanacağınızı iyi bilin. Kendinizi önemsiz sanmayın sen herkesten daha önemlisin böyle düşünün umarım tavsiyelerim işe yaramıştır. Unutma başlamak için en iyi gün yarın değil, bügün. Hadi iyi dersleriniz olsun.

 2. Bence o kişi istemediği için konsantre olamıyor ve bu apaçık belli…

 3. bence iyi birşey ama ben 6ya gidiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!