İyi Bir Fifa Oyuncusu Nasıl Olunur ?

İyi Bir Fifa Oyuncusu Nasıl Olunur ? Dünyada en çok ilgi gören spor dalı elbette futbol. İspanya’da Franco’nun Barnebeu stadı hakkında 100 bin kişilik uyku tulumu olarak bahsettiği söylenir. Bu kadar büyük bir ilgiye dijital oyun dünyasının kayıtsız kalması düşünülemez. Her yıl en çok satışı yapılan oyunlara baktığımızda fifa serisinin üst sıralarda yer alması da şaşırtıcı değil. Giderek yenilenen menüleri ve oyun seçenekleriyle fifa hastalığı son yıllarda, özellikle 2010’dan bu yana PES’in karşısında oldukça güçlü duruma gelmesini sağladı.

Gerçek dünya başka sanal dünya başka ! iyi bir fifa oyuncusu olmanın yolu da iyi bir futbolcu olmaktan geçmiyor. Nasıl iyi fifa oyuncusu olunur nacizhane aktaralım:

İyi bir futbolcu olmak iyi fifacı olmanın yolu değil dedik ama futboldan ne kadar anlıyorsanız, fifayı da o kadar iyi oynarsınız. Bir kere fifanın geliştirdiği motorların önemli bir artısı var. Taktiksel anlamda takımın oyuncularına göre taktik geliştirmeniz daha uygun. Yani hangi oyuncudan hangi mevkide daha fazla verim alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Üstelik fifa ultimate team sayesinde bir defans oyuncusunu gerekli işlemi yaparak forvete çevirmek de mümkün. Bunu bir position modifier alarak yapabilirsiniz.

Neyse konumuza dönelim.Her ne kadar sizin oynayış stilinize göre taktiksel yapınız değişebilir olsa da özellikle fifa 11 ve fifa 12 serilerinde ön plana çıkmış bir oyun tarzı var: defansif oyun. Fifa 13’te gol atmanın daha kolay defansif organizasyonların daha zor olmasına rağmen yine de ultra defensive oyun tarzıyla ve hızlı kontra atak oyuncularıyla az gol yemeyi becerebilmek, üstüne de 1-2 gol atarak maçları kazanmak hala mümkün.

Fifa13’te gol atmanın daha kolay olduğunu söyledik. Dolayısıyla daha iyi bir defans daha az gol yemek demek. İyi defans yapmayı beceriyorsanız iyi bir fifa oyuncusu olursunuz. Fifa 13’teki hareketler, özel hareketler sizin ufak da olsa işinize yarayabilir hücum yaparken. Ancak defansta kademe yapmayı bilmek hepsinden daha çok katkı sağlayacaktır oyununuza. Gerek defansın arkasına atılan uzun toplar, gerek toplu pres, gerek se paslı oyunlar fifa13te gol atabilmek için sayısız oyun karakterlerinin sonuçlarından. Ancak bunları sizin kadar rakibiniz de yapabilir. Ancak iyi bir defans konsantrasyonunu herkes sağlayamaz. Sizi ön plana çıkacak nokta da bu olur.

Gol atmak içinse dediğimiz gibi kombinasyonlar oldukça fazla, burada siz becerebildiğiniz! Konu üzerinde yoğunlaşırsanız daha çabuk gelişirsiniz. Örneğin ben kanat toplarında iyiyim diyorsanız, o konuya yüklenin.

Eğer defansın arkasına attığınız topları hareket halindeki forvete doğru zamanlamayla gönderebiliyorsanız, rakiplerin vay haline.

Son olarak kombinasyonları artık siz fark edersiniz, biz burada bir önemli tavsiye verelim. Eğer fifa Ultimate Team oynar, online rakiplerle mücadele ederseniz, sizden daha güçlü oyuncularla oynayarak kısa zamanda daha kaliteli oyun ortaya koymaya başlarsınız. Ultimate team hem oyuncu özelliklerinin daha çok üzerinde durmak hem de daha zorlu maçları yapabilmek, hem de defansif oyunu daha güçlü takımlara karşı oynayarak geliştirmek için uygun bir seçenek. Aklınıza gelen başka uygulamaları aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz.

Hepinize iyi oyunlar.

Okumak İster misiniz ?

How to be an animator?

How to be an animator? Animators those who work in socialize places such as restaurants …

2 Yorumlar

  1. Fifa 13 keyleri ne kadar acaba ?

  2. “Dünyanın en pahalı 6. ligi” olan Spor Toto Süper Lig, FIFA 2013’te yok!
    FF’nin toplu lisans vermekten vazgeçmesi ve TFF’den “Kulüpler ile tek tek görüşün” yanıtını alması nedeniyle EA Sports, Türkiye Ligi’ni listeye dahil etmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir