Lisanslı Tenisçi Nasıl Olunur ?

Loading...
Bireysel sporlar açısından en tercih edilen dallardan birisi olan Tenis, ülkemizde federasyonu bulunan branşlardan biridir.Peki Türkiye’de tenis lisansı almak, yani lisanslı tenis sporcusu olmak için ne yapmak gerekiyor?
İlk olarak federasyonun http://www.ttf.org.tr/ adresinde bulunan i-kort uygulamasını açarak buradan yeni sporcu kaydı yapıyoruz. Kulübümüz olmadığı için ferdi olarak nüfus bilgilerimizle birlikte buraya kayıt olup, daha sonraki sayfada istenen belgeleri (excel formu, banka dekontu gibi) doldurup, yükleyerek, Türkiye Tenis Federasyonunun İstanbul’daki merkezine göndererek cevabı bekliyoruz. Buradan sonra kendi yaş grubu ve cinsiyet grubundaki turnuvaları takip edebilir ve katılabiliriz. Tenis Lisansı almak işte bu kadar kolay. Ayrıntılar için federasyona lütfen danışın, güncel değişiklikler, bizim ulaşamadığımız noktalar olabilir.
Hiç tenis oynamamışlar üzülmesinler çünkü tenis sanılanın aksine çok fazla zor bir spor değil. Tabi eğer gerçek maçlar yapmıyor iseniz. vücudun sınırlarını iyi kullanarak 80 yaşına kadar oynayabilirsiniz. Çoğu hobi amaçlı tenis oynayan kişi, bu spora ders almadan doğaçlama kendiliğinden başlamıştır. Son olarak partnerinizle uyumunuz da oldukça önemlidir. Bu bütün versus bireysel sporlar için geçerlidir. Çiftler klasmanları için de geçerli tabi.
Siz sormadan ben söyleyeyim notu: Peki tenis oynarken bütün kaslar çalışır mı? böyle bir mit var ama bütün olmasa da farklı kas gruplarının ve farklı zorlamaların olduğu da bir gerçek. Özellikle baldır kısmında yumru gibi kaslarınız olabilir.
Loading...

Bunları da Okuyabilirsiniz

Samuray Nasıl Olunur ?

Loading... Sanayi Devrimi’nden önce, hem de çok önce, henüz makinalar hayatımızı kontrol etmeye başlamamışken, ruh …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!