Paypal’a Üye Nasıl Olunur ?

Paypal’a Üye Nasıl Olunur ? Paypal nedir ? Paypal bir online ödeme sistemidir. 1998 yılında ortaya çıkmış olan Paypal bugün milyonlarca kullanıcı tarafından online işlemlerde ödeme sistemi olarak kullanılmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yaparken insanların kredi kartı ile alışveriş yapmak ile çekincelerinden dolayı bu sistem oldukça tercih edilir bir hale gelmiştir. Paypal’ın bir anda birçok insan tarafından aktif olarak kullanılmaya başlaması ile birlikte bir çok büyük alışveriş siteside bu sistemin ortağı olmuştur. Paypal internet alışverişi için kullanılıyor olsa da para transferlerinin de yapılabildiği bir sistemdir. Sistemi özetleyecek olursak Paypal ile kart numaranız gibi önemli finansal bilgileri paylaşmadan online mağazalardan kredi kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz. Yurtiçi alışverişlerde ayrıca PayPal bakiyenizi de kullanabilirsiniz. Paypal ücretsiz olarak işlemlerin yapılabildiği bir sistem gibi görünse de aslında komisyon sistemiyle çalışan bir sistemdir. Ancak alış veriş siteleri genellikle bu komisyonu kendileri karşılar, tabii istisnalarda yok değildir. Paypal ile işlem yaparken paypalın  en önemli özelliği bir çok numarayı, şifreyi hatırlamak zorunda olmayışınızdır.

Paypal’a Nasıl Üye Olunur ? Nasıl Paypal Hesabı Açılır ?

paypal-uyesi-nasil-olunur

Paypal hesabı açmak yada üye olmak kesinlikle ücretsiz bir işlemdir. Paypal hesabı oluşturmak için bir mail adresiniz olması yeterlidir. İşlem için www.paypal.com adresine giderek ekranda bulunan hesap açın butonuna tıklamanız gerekmektedir. Eğer ticari bir işletme iseniz Ticari başlığı altında ki hesap açın butonuna tıklayın, ticari değil bireysel bir hesap oluşturuyorsanız da Bireysel başlığı altında ki hesap açın butonuna tıklamalısınız. Açılan sayfada bulunan kişisel bilgileri tamamlayıp sonrasın da PayPal Kullanıcı Sözleşmesi’ni okuyup, eğer sizin için sakınca ya da herhangi bir tehdit içeren madde yoksa ” PayPal Kullanıcı Sözleşmesi’ni kabul ediyorum “butonuna tıklayarak üyelik kayıt işlemini tamamlamış olursunuz. Bundan sonra ise sizden doğrulama için mail adresinize gelen linki tıklamanızı isteren uyarılarla karşılaşacaksınızdır. İşlemleriniz için kredi kartı numarası girerseniz kartı doğrulamak için cüzi miktarda bir doğrulama ücreti hesabınızdan çekilip doğrulama tamalanınca tekrar kartınızın bulunduğu hesabınıza iade edilecektir.

İşlemler tamamlandıktan sonra paypal hesabınıza para aktararak online alış verişlerinizde paypal hesabınızı kullanabilirsiniz. Paypal Singapur yasalarına göre hareket ettiği bir mesajı üyelik sayfasının en altında belirtmişti. Singapur yasalarından bihaberseniz ki bir çok kişi öyledir,  Paypal’a giriş yaptığınızda kullanacağınız kredi kartı hesabınızın bir sanal kart olmasını tavsiye ederiz.

İyi alışverişler…

  • Ülkemizde paypal ile alışveriş yasal sebeplerle kısıtlanmıştır. Bu sebeple paypal ülkemizden hesap açılmasına da bir süredir izin vermemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!