Su Bayii Nasıl Olunur ?

Su Bayii Nasıl Olunur ? Eskiden çeşmeden lıkır lıkır içtiğimiz suların yerini artık işlenmiş, paketlenmiş damacana suları aldı. Tabi ki bununla beraber bir iş alanı giderek büyüdü ve bir sürü marka ve fabrika ortaya çıktı. Sonuç olarak da su bayileri. Suyun en temel ihtiyaç olduğunu ve sektörün bir al sat sektörü olduğunu düşünen siz de bu işe girmek istiyorsunuz. Peki damacana su bayii nasıl olunur ?

Su bayii olmak için işletmemizi kurarken yapacağımız masrafları netleştirmeliyiz. Bir kere bayilik yapmak için belli bir bölge gerekiyor. Örneğin İstanbul’da Kuzguncukta yapmaya karar verdik bu işi diyelim. Her şey planladığınız gibi olmayabilir. Bayiliğini yapmayı düşündüğünüz firmanın o bölgede halihazırda bir bayisi olabilir, dolayısıyla o firmada ısrar edecekseniz Kuzguncukta çalışmak sizin için bir hayal olabilir. Dükkanınızın vitrini çok önemli olmadığı için ucuza kiralayabileceğiniz, ulaşımı da dağıtımı zorlamayacak bir yer tercih edilebilir. Yani su bayiliğini yapacağınız firmanın seçimi çok zaman yerden daha önemli. Seçkin bir markanın yerine adı duyulmamış bir firmayla da çalışabilirsiniz. Bu bir tercih meselesi olmanın yanında aynı zamanda maliyetle de ilgili bir durum. Bayilikler dağıtılırken, büyük firmalar sizden ek bayilik ücretleri isteyebilir. Örneğin; büyük bir firma sizden on binlerce liralık bir bilgisayar programı satın almanızı isteyebiliyor. Buraya vereceğiniz paraya siz iki tane ticari araç alırım ben markayla başa çıkabilecek çevreye ve satış becerisine sahibim diyorsanız güvendiğiniz bir küçük firmayla da işe başlayabilirsiniz.

Su Bayii Nasıl Olunur ?

Su bayiliği sisteminde çoğunlukla bayii açarken firma distrübütörlüğüne bir teminat gösteriyorsunuz(Bankada para vs). Daha sonra yine çoğu firma size belli bir miktar damacanayı verecek ve siz bunları satmaya başlayacaksınız. Kimi firmalar bu ilk damacanalardan para almıyorlar. Ancak normal prosedüre göre siz damacanayı firmadan satın alıyor, üzerine koyduğunuz karla dağıtımını yapıyorsunuz. Firma kimi zaman reklam ve promosyon desteğiyle size yardımcı olabiliyor.

Özetlemek gerekirse su bayisi olmak için:

Öncelikle şirket kurulum masraflarının cebimizde olduğuna emin oluyoruz.

Sonra firma distribütörlükleri ile görüşmelere başlıyor ve nerede hangi firmayla çalışılabilir öğreniyoruz.

Daha sonra yerimize ve firmamıza karar verip şirketimizi kuruyor, bayiliğimizi alıyoruz.

Personelimizi istihdam ettikten sonra, satışlara ve tanıtıma başlayabiliriz.

Bir diğer su bayiliği yapma yolu da mevcut bir bayiliği devr almak. Burada devren su bayiliği ilanlarına bakıyoruz ve güvenip emin olduktan sonra mevcut müşterisi hazır bir bayi olabiliyoruz. Hayırlı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!