Taksidermist Nasıl Olunur ?

Loading...

Halinden de belli olduğu gibi Yunanca kökenli bu kelimenin anlamını bilmiyor olabilirsiniz ama size tahnit ya da hayvan doldurma sanatı dersek birçoğunuzun bir fikri olduğu ortaya çıkacaktır.
Ölmüş hayvanların belirli işlemlerden geçirilerek bir çeşit mumyalanması diyebileceğimiz taksidermi ürünlerine ilgi eski zamanlardan bugüne kadar devam etmekte.
Taksidermi / tahnit sanatının Türkiye’de spesifik bir okulu yok ama bazı Orman Fakültelerindeki Av ve Yaban Hayatı Bölümü’nden ayrıntılı bilgi belki alınabilir.

Loading...

Ancak, illa ki okulunu okuyacağım diyorsanız başta Amerika olmak üzere bu işi öğreten Profesyonel okullar mevcut. Üstelik uzaktan öğretim imkanları da tanıyorlar.
Türkiye’de bu işle uğraşan sayılı insanla irtibata geçip onların yanında çırak olarak kendinizi kabul ettirebilmeniz de düşünülebilir.
Temel olarak ise bir avcılık geçmişinizin olmasının yanında ilgili bir diploma da sizlere yardımcı olacaktır. Şart değil ama bunlar kendinizi daha kolay geliştirmenizi sağlar.
Av hayatıyla ilgilenmeyen birinin tahnit işine girmesi elbette daha zor olacaktır. Ancak kesin konuşmamak lazım, kimler neler oluyor bu dünyada.

Loading...

Bunları da Okuyabilirsiniz

Instagram’a Üye Nasıl Olunur ?

Loading... Instagram, mobil cihazlar vasıtasıyla fotoğraf paylaşma platformudur. Sosyal ağlara benzer bir model ile paylaşım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!