Astrolog Nasıl Olunur ?

Astrolog Nasıl Olunur ? Geçmişten günümüze güneşin, ayın, gezegenlerin, yıldızların gökyüzündeki hareketlerinin; güneş ve ay tutulmalarının; gezegenlerin dizilişlerinin ve daha nicelerinin dünya üzerinde yaşayan insanların karakterlerini, düşüncelerini, ruhsal durumlarını,  günlük yaşamlarını ve uzun vadede yaşayacaklarını etkilediğine inanılmıştır. Gökyüzü ile yeryüzü arasında bir bağlantı kurma çabası içerisinde olan astrolojinin izlerini mitolojide, Mısırlılarda, Babillilerde aramak mümkün.

Astroloji, gökyüzü gözlemleri ve gezegenlerin hareketlerini inceleyerek kişilerin karakterlerini, davranışlarını ve gelecekteki olayları tahmin etmeye çalışan bir inceleme ve kehanet pratiğidir. Geçmişi çok eskilere dayanan astroloji yıllardır insanların merakını cezp etmekte. Peki ama astroloji nedir, astrolog ne iş yapar, nerden çıktı bu Zodyak? Boğa burcu erkeği ile yengeç burcu kadını neden anlaşamaz? Mars geri gitti diye niye her şey tepe taklak ?

Yıldız anlamına gelen astron ile bilim anlamına gelen logos kelimelerinin birleşmesiyle ortaya çıkan astroloji gök cisimlerinin insanların yaşamları ve karakterleri üzerindeki etkisinin inceleyen faaliyetlerden oluşuyor. Astroloji ile ilgilenen kişilere de tahmin edebileceğiniz üzere astrolog deniyor. Zodyak ise yaşam çemberi anlamına gelmekte ve 12 burçtan oluşan burçlar kuşağını ifade etmekte. Yaklaşık 2000 yıldır kullanılan Zodyak mevsimlere göre hesaplanmakta.

Astrolog Nasıl Olunur ?Bir astroloğun işinin kapsamı 12 burç, 10 gezegen ve 12 evden oluşur. Buna göre bir astrolog olarak gök cisimlerinin hareketlerinin burçlar üzerindeki günlük-haftalık-aylık ve hatta yıllık etkilerini inceleyebilir, güneş burcu-ay burcu ve yükselen burçlardan bahsedebilir, ateş-hava-su ve toprak elementleri ile burçların birbirleriyle olan etkileşimlerini ortaya koyabilir, burçlar arası ilişkileri irdeleyebilir, bireyler bazında yıldız haritaları çıkartabilir, burçlar bazında astrolojik olarak diyete başlama tarihlerini belirleyebilir ve daha birçok şeyi yapabilirsiniz. Üstelik ünlü bir astrolog olursanız TV veya gazetelerde yer alan günlük köşelerin sahibi olabileceğiniz gibi kendinize ait bir blog ya da web sitesiyle internet üzerinden de hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Ya da daha mütevazi davranarak tamamen kişisel merakınızı ve yakın çevrenizin ilgisini doyurabilirsiniz.

Astroloji çoğunlukla kişisel bir merak ve hobi ile öğreniliyormuş gibi dursa da günümüzde astrolojiye ilişkin sertifikalı eğitim veren özel kuruluşlar mevcut. Bu kuruluşlardan alacağınız eğitimlerle sertifikalı bir astrolog olabilirsiniz. Bu eğitimler hem yüz yüze gerçekleştirilebiliyor hem de internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde. Başlangıç ve ileri seviyeli verilen sertifika programlarında elementlerden zodyaka, horoskoplardan haritalara kadar birçok konuda hem teorik hem de uygulamalı eğitim alma şansınız var. Bu eğitimlerin yanı sıra karıştıracağınız bol miktarda Türkçe ve İngilizce kaynak da size çok yardımcı olacaktır. İnternetin de bu konularda size cömertlikle sayfalarını açacağından da emin olabilirsiniz. Astrolog olmayı planlıyorsanız size göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeylerden de mutlaka bahsetmeliyiz.

Astroloji haritaları, doğduğunuz anın ve yerin gökyüzü konumunu temsil eder. Bu haritaları okumayı öğrenmelisiniz. Bu haritalar, doğum haritası (natal harita), günlük burç yorumları ve gelecekteki olayları tahmin etmek için kullanılır.

Astroloji öğrenmek için teorik bilgiye ek olarak, pratik yapmak da önemlidir. Farklı insanların doğum haritalarını inceleyerek ve astroloji konusundaki becerilerinizi geliştirerek deneyim kazanabilirsiniz.

Eğer başkalarına astrolojik danışmanlık yapmayı düşünüyorsanız, iyi bir iletişimci olmak ve danışanların sorularını anlamak önemlidir.

Öncelikle, astrolojiyi falla karıştırmamalı ve size danışanların da kafalarını bu şekilde kehanetlerle karıştırmamalısınız. Bu sizin saygınlığınızı da artıracaktır. Astrolojiyi falla karıştırmamanız gerektiği gibi büyücülükle de karıştırmamalısınız. Yine size danışanların duygularını ve ruhsal durumlarını göz önünde bulundurarak açıklamalar yapmalısınız. Bunu yalan söylemelisiniz anlamında değil de daha nazik ve hassas olabilirsiniz anlamında söylüyoruz tabi ki. Eğer astrolog olmayı değil de astroloğa danışan biri olmayı planlıyorsanız size önerimiz şu: sadece eğlenin hayatınızı buna göre şekillendirmeyin. Yoksa bir süre sonra günlük falını okumadan işe başlayamayan ya da tatilini Venüs’ün geri gidişine ayarlayan biri olabilirsiniz.

Unutmayın ki astroloji, bir bilim veya kanıtlanmış bir tahmin yöntemi değildir. Kişisel bir inanç veya ilgi alanı olarak kabul edilmektedir. Astrolojiye ilgi duyuyorsanız, bu konuda bilgi edinmek ve pratik yapmak için zaman ayırabilirsiniz.

Okumak İster misiniz ?

Sosyal Güvenlik Kurumunda Memur Nasıl Olunur ?

Sosyal Güvenlik Kurumunda Memur Nasıl Olunur ?

Sosyal Güvenlik Kurumunda Memur Nasıl Olunur ? 16 Mayıs 2006 tarihinde SSK, BAĞ-KUR ve Emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir