Galatasaray Spor Kulubü’ne Üye Nasıl Olunur ?

Galatasaray Spor Kulubü’ne Üye Nasıl Olunur ? Galatasaray Spor Kulübü, ülkemizin en çok taraftara sahip kulüplerinden. Sayısız başarılara imza atmış ve milyonların kalbini kazanmış bu takıma üye olabilmek için bazı koşulları yerine getirmek gerekli. En başta gereken şey elbette Türk Medeni Kanunu ve Dernekler Kanunu’na göre üye olma hakkına sahip bulunmak. Bu şartı sağlıyorsanız, sağlamanız gereken diğer şartlar şöyle. Yurt içinde rakip sayılabilecek bir başka spor kulübünde üye, lisanslı sporcu ya da görevli olmamalısınız.

Sicil Kurulu tarafından üyeliğe alınmanız önerilmiş olmalısınız ve Yönetim Kurulu da bu öneriyi kabul etmiş olmalı.

Kulübe üyelik 5 gruba ayrılıyor.

İlk grup olan A Grubu Galatasaray Lisesi’nde en az 2 yıl okumuş olanlardan oluşuyor.

B Grubu Kulüp Başkanı’nın önerisiyle üye olanlardan oluşuyor, ancak bunların sayısı her yıl için 15 ile sınırlandırılmış durumda.Galatasaray Spor Kulubü'ne Üye Nasıl Olunur ?C Grubu en az 5 (beş) yıl süre ile amatör veya profesyonel olarak  Kulüp adına yarışmalara katılmış, spor yaşamını Kulüpte tamamlamış, bu hususu Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü veya ilgili federasyondan alınan yazılı belge ile kanıtlamış ve spor yaşamını tamamladıktan sonra 5 (beş) yıl içinde üyeliğe başvuran sporculardan oluşuyor.

D Grubu en az 5 yıldır üye olan kişilerin eş ve çocuklarından oluşurken E Grubu bütün bu gruplar dışında kalan kişilerden oluşuyor.

A ve C Grubu üyeliklerin kabulünde herhangi bir sayı sınırlandırması yapılmıyor, ancak D ve E Grubu için üye sayıları her yıl Yönetim Kurulu kararı ile belirleniyor.

Bahsedilen şartları taşıyorsanız ve üye olmak istiyorsanız 1 Haziran-31 Ağustos tarihleri arasında ön başvuruda bulunmanız gerekli. Ancak üyelik başvurusunun yılda bir kez yapıldığını ve bu tarihler dışındaki başvuruların kabul edilmediğini hatırlatalım, aman kaçırmayın. Başvuruda kişinin üye olabilmek için gerekli niteliklere sahip olup olmadığını belirlemek üzere hazırlanmış basılı başvuru beyannamesi, özgeçmiş, nüfus cüzdanı sureti, adli sicil kaydı, fotoğraf (6 adet) gibi kulüp tarafından istenen belgeleri de sağlayabilmelisiniz. Üyelik başvurusu beyannamesinde kişisel ve iletişim bilgilerinize ilişkin bilgiler ve kaydı açık en az 5 yıllık iki üye tarafından önerildiğinizi göstermek için iki üyenin sicil numaraları ve imzaları talep ediliyor. Formu doldurduktan sonra Kulübe iletilmesi için elden teslim gerekiyor, faks ya da posta yollu müracaatlar kabul edilmiyor. Formun çıktısının tek sayfa ve renkli olması da yine Kulüp tarafından istenen önemli bir husus. Başvuruların değerlendirilmesinin ve üyeliklerin kesinleşmesinin ardından ilgililere otuz gün içinde giriş ve yıllık aidatlarını yatırmaları gerektiği hususunu bildiren bir mektup gönderiliyor. Üyelik aidatları da daha önce bahsettiğimiz üyelik kategorilerine göre değişiyor, kulübün sitesinden takip edebilirsiniz. Üyelik aidatlarını yatırdığınız takdirde üyeliğiniz kesinleşiyor, artık kulüp üyesi olmuş bulunuyorsunuz.

Tabi Galatasaray Kulübü’ne onursal üye olabilmek de mümkün. Kulüp açısından manevi bir değer taşıyan, toplumda önemli bir yere sahip olan, ya da eserlerinizle Kulübün amacına ve etkinliklerine önemli katkıda bulunabilmenizi gerektiren seçkin bir kişiyseniz onursal üye olabilmeniz mümkün. Ancak onursal üyelerin oy hakkı bulunmuyor. Onursal üyelerin kimler olacağına ilişkin kararı Yönetim Kurulu veriyor.

Daha detaylı bilgi için Galatasaray Spor Kulübü’nün resmi web sitesinde yer alan üyelik linki:

http://www.galatasaray.org/kulupbilgi/pages/uyeprofil.php

Okumak İster misiniz ?

Spor Spikeri Nasıl Olunur ?

Spor Spikeri Nasıl Olunur ?

Spor Spikeri Nasıl Olunur ? Öncelikle yazımıza spiker nedir , spiker kime denir onu tanımlayarak …

1 Yorum var

  1. galatasaray bizim gururumuz allah bize kötügünler götermesin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir