Harlem Shake Dansçısı Nasıl Olunur ?

Harlem Shake Dansçısı Nasıl Olunur ? Son günlerin internet fenomeni harlem shake ortalığı kasıp kavuruyor.  Çok kısa süre içerisinde birbirinden farklı birçok versiyonunun hazırlanarak youtube’a konduğu bu dans aslında günümüz insanlarının ortak hareket etme ihtiyacını mı karşılıyor bilemiyoruz tabi. Ama bu yazı harlem shake nedir bilmeyenlere ya da harlem shake yapmak isteyenlere aracı olsun.Öncelikle harlem shake bir dans.  İzlerken oldukça garip ve komik görüntüler oluşturulan bu akım, adından da anlaşılacağı üzere müziğin ve dansın merkezlerinden olan Harlem’den çıkma. Filthy Frank isimli şahsın youtube’a harlem shake videosunu yüklemesiyle 10 gün gibi çok kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya bir veba gibi yayılıyor. Bu akımın Norveç ordusundan tutun da Montreal metrosuna, su altından ofis ortamına varana kadar farklı ülkelerden birçok versiyonu var ve hepsi youtube’da yüklü. Ne menem bir danstır derseniz bu dans kalabalık bir ortama kafasında bir maske ile gelen bir kişinin ritm tutarak dans etmesiyle başlıyor. Herkes işine gücüne bakarken kendi kendine dans eden adama, devamında etraftan insanlar katılıyor ve dans böyle devam ediyor. Dans esnasında DJ Baauer’in aynı adlı eseri olan Harlem Shake çalıyor. 30 saniye süren bu performansların sonucunda zaman zaman gerçekten komik ve eğlenceli olabilecek bir şeyler ortaya çıkıyor. Özellikle dansta kullanılan değişik kostümler ve maskeler işi daha da eğlenceli hale getirilebiliyor. 20.000 kişinin aynı anda Teke zortlatması oynayarak rekor kırmayı amaçladığı bu ülkede harlem shake ten de umutluyuz diyoruz.Harlem Shake Dansçısı Nasıl Olunur ?

Eğer siz de Harlem Shake dansçısı olmak istiyorsanız önce ekibinizi ayarlayın. Ekibinizle beraber dansınızı nerede ve nasıl bir konseptle gerçekleştireceğinize karar verdikten sonra konsepte uygun  maske ya da kostümler edinin. Daha sonra planınızı harekete geçirin ve eğlenceyi başlatın. Farklı tarzları öğrenmek için internetten diğer harlem shake örneklerini izleyebilirsiniz.

Gerçek anlamda bir dansçı olmak istiyorum diyorsanız, Dansçı Nasıl Olunur yazımızı da okumayı ihmal etmeyin:http://www.nasilolunur.net/dansci-nasil-olunur.html

Okumak İster misiniz ?

How to be an animator?

How to be an animator? Animators those who work in socialize places such as restaurants …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir