Dekorasyoncu Nasıl Olunur ?

Dekorasyoncu Nasıl Olunur ? Son yıllarda ev ve iş yeri dizaynının öneminin artmasıyla birlikte dekorasyoncu ihtiyacı oldukça artmıştır. Dekorasyoncu ne iş yapar, ne gibi yetilere sahip olmalıdır, dekorasyoncu nedir gibi sorularınızı cevaplayacağız.Her türlü mekanın süslemesi, dizaynı konusunda bilgi sahibi, kendi ürettiği fikirlerle kişilere bu gibi konularda destek sağlayabilen, yönlendirebilen kişilere dekorasyoncu denir. İyi bir dekorasyoncu ne gibi özelliklere sahip olmalıdır şimdi onlardan bahsedelim.

Dekorasyoncu Nasıl Olunur ?

• Grafik tasarımı konusunda tecrübelidir, sadece ev değil iş yeri de düşünüldüğünde bu özellik oldukça önemlidir.
• Hem dış cephede, hem iç cephede renkleri nasıl kullanması gerektiğini iyi bilir. Hem cam, hem ayna döşemesinde uyumlu renkler kullanarak dekoratif çözümler sunar.Dekorasyoncu Nasıl Olunur ?


• Kumaş desenleri, kumaş çizimleri, kıyafet tasarımı gibi konularında kendini geliştirmiştir ve bu konuda uzman derecede programları kullanabilmelidir.
• Seramik boyama, taş boyama, cam boyama ve bunların tasarımları ile ilgili tecrübe sahibidir. Dizayn yaparken doğal boyamalarda mekana renk katabilmelidir.
• Kabartma tekniği adı verilen rölyef konularında çalışma yapabilir.

Yani iyi bir dekorasyoncu; tasarım kabiliyeti iyi, el becerisi gelişmiş, renk uyumu anlayışı üst seviye, sanat konusunda bilgi sahibi olmalıdır.
Türkiye’de bazı liselerde ve bazı yüksekokullarda eğitimi verilmeye başlanmış olsa da çok popüler hale gelmemiş bir meslektir. Aslında iç mimarlarla benzer iş yaparlar fakat hem peyzaj, hem mimari, hem de iç mimari konusunda bilgi sahibi olmalarıyla onlardan ayrılırlar.

Özellikle son yıllarda özel sektörde yetenekli kişilere iş alanı açılmıştır. Dekorasyoncu olarak yetenekli olan kişiler, buna bir de yaratıcılık ve çok çalışmayı eklediklerinde kolayca iş bulabilirler.

Bunları da Okuyabilirsiniz

arabulucu nasil olunur

Arabulucu Nasıl Olunur ?

Arabulucu Nasıl Olunur ? Kelimenin zihnimizde oluşturduğu anlam oldukça pozitif olmalı çoğumuzun. Kavgayı ayıran,ortalığı sakinleştiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!