Nikah Memuru Nasıl Olunur ?

Nikah Memuru Nasıl Olunur ? Fantezi pop şarkılarında rastladığımız türden hüzünlü bir havası yok nikah memurluğunun. Sadece her meslekte olabilecek kendine özgü zorluklar ve avantajları var.

Bir çok kişi nikah memurlarının yaz aylarında paraya para demediğini düşünür, ancak merak etmeyin kimse Fatih Terim’in maaşı kadar kazanmıyor buralarda.

Belediye nikah memuru(evlendirme memuru) olmak için ilk olarak bir belediyede kadrolu olarak memur statüsünde olmanız gerekiyor. Daha sonra Belediye Başkanı’nın vermiş olduğu o meşhur yetkiyi almanız gerekir.

Nikah Memuru Nasıl Olunur ?

Bu yetkiyi aldıktan sonra artık nikah memurusunuz. Evet çoğunlukla masa başı ve birkaç evrağın imzalanması damgalanması gibi işleri var. Ama gelelim zor taraflarına. Nikah memuru her zaman belediye binasında nikah kıymaz. Evlere ya da düğünlere de gidebilir(duruma göre). Buradan ek ücret alabilmektedir, ama şimdi sizi biri evine çağırırsa ne kadar güvenebilirsiniz. Ayrıca hafta sonu diye bir şey yoktur. Malum düğünler hafta sonu olur. Bir de zaman problemi var ki, bir yerde uzayan iş sonraki işleri de etkiler. Uçak rötarı gibi. Bir de topluluk önünde konuşmak da oldukça önemli bir şeydir. Topluluk önünde konuşma korkusunun yükseklik korkusu kadar yaygın olduğu söylenir.

Bütün bunların yanında güzel görünen bir iştir. Kolay gelsin.

3 comments

  1. Bir nikah memuru olarak diyebilirim ki bu iş tamamen kader. Ne ister olursun, ne de ister bırakabilirsin. Egitim durumum da eğitim fakültesi sınıf ogretmenligi mezunu. Eskisehir pomem mezunu. Son olarak nikah memuru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!