Sihirbaz Nasıl Olunur ?

Sihirbaz Nasıl Olunur ? Dünyanın en eski mesleklerinden olan sihirbazlık günümüzde de meslek olarak icra edilmeye devam etmektedir. Geçmişte hokkabaz ismiyle yapılan bu meslek günümüzde sihirbaz yada illüzyonist ismi ile icra ediliyor. Sizin de bildiğiniz üzere sihir diye bir şey yoktur sihirbaz ünvanı ile mesleği icra edenler ise el çabukluğu i ve çeşitli teknolojik aletlerle bu mesleği icra etmektedirler. Sihirbazları izlerken sizi şok edecek şekilde şaşırtan insanları ikiye bölmeler, şapkadan tavşan çıkarma numaraları ya da ellinde hiçbir şey yokken ceketin kolundan sürekli olarak gelen paralar teknoloji ve çeşitli ışık hileleriyle yapılıyor.

Ancak, dediğimiz gibi bunlar çeşitli malzemelerle birazcık uğraşan herkesin yapabileceği şovlar. Tabii ki bu aletlerle bir yere kadar…Aletleri kullansanız bile eliniz hızlı hareket etmiyorsa, gerekli ışık yoksa ve bu işte tecrübe kazanmamışsanız herşey boş, kimseyi şoka uğratacak kadar şaşırtamazsınız.Sihirbaz

Peki iyi bir sihirbaz nasıl olunur? 

1. Sihirbazlık videolarını izleyerek,

2. Sihirbazlıkla ilgili püf noktalarını anlatan videoları izleyerek,

3. Usta bir sihirbazın yanında eğitim alarak,

Tabii ki bunların içinde sizi gerçek bir sihirbaz yapacak olan  3. madde de belirttiğimiz şekilde usta bir sihirbazdan eğitim almak olacaktır. Çünkü bir ustayla çalışırken bir çok defa deneme yapma imkanınız olacaktır.

Ayrıca iyi sihirbaz olmak için daha doğrusu, bir David Copperfield olabilmek için çok sabırlı olmanız gerekiyor. Bazı oyunlar işe yani başlayan ya da işin gurusu olmuş kişilerce bile sürekli yapıldığı için pek ilgili görmeyebilir.

Yeni oyunlar bulup bu işte en öne geçebilirsiniz.

Bu işe gönül verecekseniz The Illusionist filmini mutlaka izleyin

Usta bir sihirbaz olduğunuzda mesleğe ilk adım atmanıza vesile olanlar arasında NasilOlunur.Net adresinden de bahsetmeniz bizleri sevindirecektir. Başarılar…

One comment

  1. Kaç saatlik eğitimle iyi bir sihirbaz olunabilir , eğitim ücretleri ne kadar?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!