Halı Saha Futbolcusu Nasıl Olunur ?

Halı Saha Futbolcusu Nasıl Olunur ? Herkes halı sahada futbol oynar, ama herkes halı saha topçusu olamaz. Öncelikle gönül işidir futbol, bazıları topu izlemek ve yorum yapmakta iyiyken, pek az kişi yorum yaptığı kadar iyi top oynayabilir. Halı sahada attığı gol ile oynadığı oyunu bağdaştıran kimseden zihniyet olarak takım oyuncusu olmaz. Maç sonunda da 3 tane gol attım daha ne yapayım diyorsa ondan iyi bir halı saha futbolcusu olmaz.

Oyunculardan birinin alakasız bir pozisyonda veya 3e 1 4e 1 pozisyonda şut atıp, “ne var ya daha ilk şutum hiç mi oynamayalım” diyorsa ondan mental düzeyinden dolayı iyi halısaha futbolcusu olması beklenemez. Kalede oynayan kimsenin gereksiz yere degaj yapıp, koşsana diye millete salça olanından topçu olmaz. Maçın ilk 10 dakikasında deli gibi sağa sola koşup sonra defansa veya kaleye geçen adamdan topçu olmaz. Defans oynayan kimsenin pasları iyi olmadığı halde uzun top oynayanından topçu olmaz. İyi şut attığını zannedip gerekli gereksiz şut atıp, auta giden her toptan sonra daha hırs yapıp daha çok şut atan oyuncudan topçu olmaz. Defansta çalım yapıp kaptırdıktan sonra aynı hatayı tekrar edenden topçu olmaz.

Maç sırasında dışarıdan su alıp elinde suyla oyuna devam edenden, kenara gidip su içerken takımını yalnız bırakandan topçu olmaz. Top gelmiyor diye oyuna küsenden topçu olmaz, oyuna küsüp topu alıp ilk yakaladığı yerden şut atandan hem adam hem topçu olmaz. Topu aldığında çalım atıp kaleye kadar gitmeye çalışandan hem topçu, hem adam, hem de bir cacık olmaz. Maça para getirmeyip her seferinde siz verin ben size sonra para veririm diyen adamdan halı saha centilmeni olmaz. Maç sırasında tartıştığı adamla yaşadığı husumeti dışarıya taşıyandan topçu olmaz. Maçın başında ben savunma oynayacağım deyip takım yenik durumda dayanamayıp ileriye çıkıp yerini boş bırakıp sonrada yaptığının doğru olduğunu iddia edenden iyi halı saha futbolcusu olmaz. Maça tam takım gelen (tozluk, tozluk içine koruma, krampon, aynı renk forma şort ) adamdan %90 topçu olmaz. Oynadığından çok ağzı çalışan adamdan topçu olmaz. Söz verdiği halde maça 2 saat kala ben gelemiyorum diyen adamdan topçu olmaz, maça haber bile vermeden gelemeyenden adam da olmaz. Maç sırasında cebinde telefon taşıyan adamdan topçu olmaz. Hele de telefonla uğraşandan adam da olmaz. Çalım atmak konusunda yeteneği olan topçunun kafasını kaldırmadan topla oynamayı alışkanlık haline getireninden ve top kendisinde olmadığında ısrarla takım arkadaşlarından top isteyeninden topçu olmaz. En ufak hareketlere bile faul diyenden topçu olmaz. Faullerde olması gerekenin dışında ah, uh, uf, yavaş diyen adamdan topçu olmaz. Orta sahanın gerisinden hayatı boyunca bir tek isabetli şutu olmamasına rağmen her maç bunu deneyenden topçu olmaz.Halı Saha Oyuncusu

Peki, iyi halı saha futbolcusu(yazar burada topçu diyor) nasıl olunur? Uzaktan şut attığında 3 toptan 1 ini gol yapan adamdan topçu olur. 2 çalımdan fazlasının gereksiz olduğunu bilen adamdan topçu olur. Ekstra pası yapmasını bilenden topçu olur. Maç sonuna kadar cıvıklık yapmayan adamdan topçu olur. Kaptırdığı topun peşinden koşan adamdan topçu olur. Yenik durumdayken hala öne geçebileceğini düşünenden topçu olur. Maçtan önce 2 saat içinde ağır yemek yememeye dikkat edenden topçu olur. Yaptığı faulden sonra özür dilemesini bilenden topçu olur. Haddini bilip rakibini geçemeyeceğini anladığında hırs yapmadan pas verebilmeyi bilenden topçu olur. Varsa sahada hakeme konuşmadan oynayandan topçu olur. Yaptığı pastan, attığı şuttan sonra izleyenlerden alkış alandan topçu olur. Maçtan önce takımları seçerken kazanmak için değil zevk almak için takım düzenleyenden topçu olur. Sol ayağını kullanan sağ ayağını kullanandan daha iyi topçu olur.

Bildiğimiz en iyi halı saha oyuncusuna (ThengizKHAN) verdiği bilgiler için teşekkür ederiz. Tabi tüm yazı yazarın yorumudur. Herkese iyi oyunlar.

Not: Faulse faul deyin beyler !

Okumak İster misiniz ?

Spor Spikeri Nasıl Olunur ?

Spor Spikeri Nasıl Olunur ?

Spor Spikeri Nasıl Olunur ? Öncelikle yazımıza spiker nedir , spiker kime denir onu tanımlayarak …

3 Yorumlar

  1. Halı sahada iyi bir şekilde performans göstermek için iyi bir ayakkabı kullanmanızı tavsiye ederim.

  2. Yazarın eline sağlık hayatımda eğlenerek okuduğum nadir yazılardan biri 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir