Lisanslı Dart Oyuncusu Nasıl Olunur ?

Lisanslı Dart Oyuncusu Nasıl Olunur ? Dart oynamak için lisans zorunlu mu ? Ulusal Dart Oyuncusu Nasıl Olunur ? Dart oyunu ve Dart Federasyonu üzerinden lisans almak için gerekli tüm bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Tıpkı filmlerde olduğu gibi birçok eğlence merkezinde, cafelerde, barlarda, okul kantinlerinde rastladığınız dart makinalarının kasvetli görüntüsünün ardındaki eğlenceli oyunu biliyorsunuz.

Dikkati, bedensel ve ruhsal koordinasyonu en çok gerektiren sporlardan biri olan dart, yüzyıllarca öncesinden beri bilinmekle beraber sivrilişi geçen yüzyıl başlarında İngiltere’de olmuştur.

Bir çok günlük eğlencenin bir fonu olan dartı periyodik olarak oynayan kişiler de bulunmaktadır. Dolayısıyla sosyal yönü en kuvvetli oyunlardan biridir dart. Peki lafı uzatmadan nasıl dartçı olunur, dart lisansı nerden alınır bakalım.

Türkiye’de dart sporu “Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu” bünyesinde kabul edilen bir amatör spor branşıdır. Dolayısıyla dart Lisansı federasyondan alınmaktadır.Dart Lisansı almak diğer birçok spora nazaran oldukça kolaydır. Özellikle “Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu”nun 2012-2013 planına göre dart lisansı için başvurular online olarak yapılabilecektir.

Lisanslı Dart Oyuncusu Nasıl Olunur

Lisans başvuruları bir çok bireysel spor dalında olduğu gibi ferdi ve kulüp olarak ikiye ayrılmaktadır. Muhtemelen ferdi olarak yapacağımız başvuruların ilk adımını federasyonun http://www.tbbdf.gov.tr adresinden dolduracağımız bir form ile tamamlıyoruz. Bu Lisans formu’na iki adet vesikalık fotoğrafımızla birlikte bir nüfus cüzdanı fotokopisini ekledikten sonra federasyonun Ankara-Ulus’taki adresine gönderiyoruz. (2012-2013’ten sonra sözünü ettiğimiz gibi tamamen online olabilir).

Milli dart sporcusu olmak da bundan sonra o kadar zor değil, tabi belge ve başvuru olarak. Hedefi 122den vurmak için çok fazla çalışma yapmanız gerekmekte.

Dart malzemelerinizi çeşitli noktalardan ve webden temin ettikten sonra, turnuvaları takip ederek, katılım sağlayabilirsiniz, şimdiden başarılar.

Dart Lisansını güncellemek için her yıl 1 Temmuz’dan itibaren başvuru yapılması gerektiğini unutmayın.

Nasıl Dart sporcusu Olunur?

Gerekenler: Dart malzemeleri, lisans formu, çok cüzi miktar para ve  internet makaleleri.

Okumak İster misiniz ?

Dağcı Nasıl Olunur ?

Dağcı Nasıl Olunur ? 1786 yılında Fransız Paccord ile başlayan modern dağcılık erişilmesi zor olan …

1 Yorum var

  1. peki dart malzemelerini online olarak nerden alabiliriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir