Stil Sahibi Nasıl Olunur ?

Stil Sahibi Nasıl Olunur ? Stil Nedir ? Stil Sahibi Olmak Ne Demektir ? Nasıl Stilinizi Yenileyebilirsiniz ? Stil ya da tarz sahibi olmak herhangi bir takı, aksesuar veya kıyafetin birbiriyle uyumu demek değildir. Stil sahibi olmak yemeniz içmenizden, dinlediğiniz müzikten tutun da giydiğiniz kıyafetin rengine kadar olan günlük yaşamınıza dair davranış alışkanlıklarınızın size olan uyumudur.

Stil sahibi olmak için de dolayısıyla öncelikle kendimizi tanımamız şart. Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisindeki gibi bir kendini gerçekleştirmeden bahsetmiyoruz. Hangi durumlara hangi perspektiflerle baktığınızı ve ne tür davranışlarla karşılık verdiğinizi gösterdiğinizi anlayabilmekten bahsediyoruz. Kendini anlayan insan belli bir tarzoluşturabilir. Yine de bu “belli bir tarz” esneklikleri olmayan katı çerçeveler dahilinde olmamalıdır, yoksa insan tarzın arkasına geçer tarzın hükümranlığına girer.

Kişiliğimizi ve davranış kalıplarımızı anladıktan sonra(yalnız bunlar zamana göre değişken olduğundan anlamak zordur, kendinizi kalıplaştırmayın) bedenimizi anlamamız gerekiyor. Ben şişman mıyım, çok mu zayıfım, atletik miyim, göbeğim mi var, bacak bacak üstüne atmak rahatsız ediyor mu gibi soruları kendimize sormalıyız. Rahat hissetmek önemli, rahatlık tüm trandlerden daha iyidir.Stil Sahibi Nasıl Olunur ?

Büyük şefler, zıt tadların mükemmel uyumunu yakalayanlardır. Siz de tarz sahibi olurken zıtlıkların uyumundan faydalanabilirsiniz, ancak zıtlar gerçekten uyumlu şekilde birlikte olmalı. Siyahla beyaz kombinasyonlarını düşünün.

Sizi tanımlamasa da tanıtan bir nesne çok işinize yarayabilir. Örneğin şapka gibi.Hatta bu bir nesne değil su içme stili bile olabilir. Birileri hangi Leyla derken, hani şöyle hıçkıran, şapkalı ya da mor kolyeli gibi sizi tanımlayan stillerle anımsayabilirler.

Olumluluk da önemli bir faktör, yukarıda saydığımız örneklere ek olarak “küfürbaz olan Leyla ” olarak tanımlanmak hoş olmaz elbette.

Yine de sınırlar sizin cesaretinize de bağlı. Arıca eğer oluşturduğunuz tarz hoşa gitmeyen bir sosyal grup tarafından benimsenirse değiştirmek durumunda da kalabilirsiniz. Sizi sosyal dünyada tanımlayan şey diğerlerinin yaftalarıdır çoğunlukla, bunları göz ardı etmek elbette mümkün değil ama diğerlerinin sizi oluşturmasını ne kadar dengeli bir şekilde engellerseniz stiliniz o kadar oturur.

Stilin çoğu zaman parayla oluşturulan bir şey olduğu sanılır, evet para önemli ama tarzınızın oluşmasında sizin önce kendinizi kabul etmeniz ve tanımanız olduğunu söylemiştik. Bunlara ne kadar paraya sahip olduğunuz ya da para harcama alışkanlıklarınız da dahil. Bu görsel dünyada her yer artık vitrin, aldatmacalara kanmadan ne isterdiğinizi bildiğinizde tarz sahibi olmak mümkün. Tabi bunlar sadece bizim yorumlarımız.

8 comments

  1. mehmet ali demir

    işime yarayacakmı bi görelim bakalım

  2. umarım işe yarar

  3. Arkdaşlar denedim birazda kaslı olduğumdan yolda yürürken kızların çoğu bana bakıyor tavsiye ederim.

  4. Para var kaykay sürüyorum 2 haftada 1 sevgilim oluyo sadece vücudum kötü yani orta kilonun biraz üstündeyim spor yaparsam 3 günde 1 sevgili 😉

  5. işe yararsa çok güzel olur haaa 🙂

  6. stilde baya değişiklik yapıcam kendi tarzımı bulmak istiyorum 🙂

  7. Bence Tam Olumlu Bilgiler Verdiler Şuan İstediğim Kızla Çıkıyorum İlla Paran Olcak Değilmis Öğrendim Bnuda Bilgileriniz 100’de Yüz Gerçekleşti Tşkr Ederm 4 Ay Önce Okurken Saçma Dedim Ama Şuan Mutluyum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!