Tülomsaş Genel Müdürlüğünde Teknik Ressam Nasıl Olunur ?

Loading...

Tülomsaş Genel Müdürlüğünde Teknik Ressam Nasıl Olunur ? Türkiye Lokomotif ve Motor San. A.Ş. (Tülomsaş) TCDD’ye bağlı, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu lokomotifi üretmek için kurulmuş bir şirkettir. Eskişehir’dedir. Tarihi Osmanlı dönenimdeki Anadolu- Osmanlı kumpanyasına dayanan şirketin bulunduğu yer aynı zamanda Devrim arabalarının da yapıldığı yerdir.

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. nin istihdam ettiği teknik ressamlar üretilen lokomotif veya sair parçaların, mühendisler kontrolünde bilgisayar destekli çizimlerini yapmak ve bu konuda fikirlerini beyan etmekle sorumludurlar.

Türkiye Lokomotif ve Motor sanayi A.Ş.  Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan teknik ressam veya diğer kamu görevlileri sözleşmeli olarak çalışmaktadırlar.

Türkiye Lokomotif ve Motor sanayi A.Ş.  Genel Müdürlüğünde teknik ressam kadrosunda çalışabilmek için aşağıdaki şartları taşımak gerekmektedir:

Loading...

Tülomsaş Teknik Ressam Nasıl Olunur ?– Türk vatandaşı olmak.
– 18 yaşını tamamlamış olmak,
– Kamu haklarından mahrum bulunmamak
– Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak (Askerliği yapmış olmak veya tecil ettirmiş olmak veya askerlikten muaf olmak)
– Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak (Özürlü kadroları hariç)

Mezun olunması gereken bölümler ise;

–   Makine-Resim Konstrüksiyon,
–   Makine, Resim ve Konstrüksiyon,
–   Bilgisayar Destekli Makine-Resim-Konstrüksiyon,
–   Bilgisayar Destekli Tasarım,
–   Bilgisayar Destekli Teknik Çizim

Sıralanan 2 yıllık ön lisans bölümlerinden mezun olan ve yukarıda saydığımız şartları taşıyan adaylar çift senelerde yapılan KPSS’ ye girmelidirler. KPSS’de genel yetenek ve genel kültür alanındaki soruları cevaplayan adaylara KPSS B grubu puan gelir. Bu puana göre aday tercih dönemlerinde ÖSYM üzerinden tercihlerini yapabilir.

Önemli Not: Bilgilerin güncel olarak değil fikir vermesi için aktarılmıştır. Bu yazıdaki güncellik korunamayabilir, bu yüzden herhangi bir sınav, personel alımı vb. konular ve şartları ile ilgili olarak TÜLOMSAŞ ile irtibata geçmeniz yararınıza olacaktır.

Loading...

Bunları da Okuyabilirsiniz

Adli Tıp Uzmanı Nasıl Olunur ?

Loading... Adli Tıp Uzmanı Nasıl Olunur ? Adli Tıp İncelemeler Nasıl Yapılır ? Son dönemlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!