Tülomsaş Genel Müdürlüğünde Teknik Ressam Nasıl Olunur ?

Teknik Ressam Nasıl Olunur ? Tülomsaş Genel Müdürlüğünde Teknik Ressam Nasıl Olunur ? Türkiye Lokomotif ve Motor San. A.Ş. (Tülomsaş) TCDD’ye bağlı, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu lokomotifi üretmek için kurulmuş bir şirkettir. Eskişehir’dedir. Tarihi Osmanlı dönenimdeki Anadolu- Osmanlı kumpanyasına dayanan şirketin bulunduğu yer aynı zamanda Devrim arabalarının da yapıldığı yerdir.

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. nin istihdam ettiği teknik ressamlar, üretilen lokomotif veya sair parçaların, mühendisler kontrolünde bilgisayar destekli çizimlerini yapmak ve bu konuda fikirlerini beyan etmekle sorumludurlar.

Türkiye Lokomotif ve Motor sanayi A.Ş.  Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan teknik ressam veya diğer kamu görevlileri sözleşmeli olarak çalışmaktadırlar.Tülomsaş Teknik Ressam Nasıl Olunur ?

TÜLOMSAŞ  Genel Müdürlüğünde teknik ressam kadrosunda çalışabilmek için aşağıdaki şartları taşımak gerekmektedir:

– Türk vatandaşı olmak.
– 18 yaşını tamamlamış olmak,
– Kamu haklarından mahrum bulunmamak
– Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak (Askerliği yapmış olmak veya tecil ettirmiş olmak veya askerlikten muaf olmak)
– Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak (Özürlü kadroları hariç)

Mezun olunması gereken bölümler ise;

–   Makine-Resim Konstrüksiyon,
–   Makine, Resim ve Konstrüksiyon,
–   Bilgisayar Destekli Makine-Resim-Konstrüksiyon,
–   Bilgisayar Destekli Tasarım,
–   Bilgisayar Destekli Teknik Çizim

Sıralanan 2 yıllık ön lisans bölümlerinden mezun olan ve yukarıda saydığımız şartları taşıyan adaylar çift senelerde yapılan KPSS’ ye girmelidirler. KPSS’de genel yetenek ve genel kültür alanındaki soruları cevaplayan adayların KPSS B grubu puanları hesaplanır. Bu puana göre ÖSYM’nin personel alım dönemlerinde TÜLOMSAŞ için personel talebi varsa adaylar tercihlerini yapabilir.

Önemli Not: Bilgilerin güncel olarak değil fikir vermesi için aktarılmıştır. Bu yazıdaki güncellik korunamayabilir, bu yüzden herhangi bir sınav, personel alımı vb. konular ve şartları ile ilgili olarak TÜLOMSAŞ ile irtibata geçmeniz yararınıza olacaktır.

Unutmadan “Teknik Ressam Nasıl Olunur ?” sorusunu cevaplayan yazımıza ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!