Zengin Aile Çocuğu Nasıl Olunur ?

Loading...

Öncelikle NasılOlunur.Net anketimize katılarak platforma katkı sağlayan herkese teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Birinci yıl anketimizin sonuçlarına göre en çok “olunmak” istenen şeyin zengin aile çocuğu olduğunu gördüğümüzde açıkcası şaşırmadık. “İşin” kolay yolu görünen şey her zaman cezp edicidir. Ancak gerçekler bambaşka olabilir. Gözlemledik araştırdık ve aşağı yukarı bir zengin aile çocuğu nasıl olunur yazısı hazırlamaya çalıştık, buyurun bakalım:

İlk olarak zenginin tanımını yapmamız lazım. İşe şu yazımızı okuyarak başlayabilirsiniz.

Richie_RichBaştan söyleyelim zengin kavramı kişinin zihninde farklı anlamlara karşılık gelebiliyor ise de herhalde yüzbinlerce lira maaşın altında kazancı olanları bu yazıya dahil etmeyeceğiz.

İnsanların hayallerinde kurdukları zengin tanımı genellikle uçsuz bucaksız dünya malına sahip olduğunu zanneden varlıklı kimseler, aileler… Oysaki bu servet, doğru kullanılmadıkça insanın hem dünya hem ahret hayatını mahveden bir kabusa dönüşebilir. Dolayısıyla zengin olmak zor zanaatır. İşin gerçekten kolayı kanaatkar olabilmektir, bunu da belirtelim.

Zengin aile çocuğu olmak içinde ailenizin loto piyango kazanmasını boşuna beklemeyin, onlara ikramiye çıkmayacağı için değil; büyük ikramiye çıkan kişilerin çoğunun tüm servetlerini kısa zamanda kaybetmeleri yüzünden. Dolayısıyla zengin aile çocuğu dediğimizde daha çok büyük, küresel sermayedarların çocukları akıllara gelse daha sağlıklı olur. Peki bu çocuklar mutlu mu? Bu soru da kafaları karıştıran, her zaman düşündüren sorulardan birisi. Elbette bazı mutlulukları ya da mutsuzlukları olacaktır, çünkü insandan bahsediyoruz. Fantezi kurmaya gerek yok

Yani paranın toplamda bir ekstra mutluluk getirdiği doğru olmayabilir ama küçük mutlulukları daha fazla yaşama ihtimali artabilir bilemiyoruz.

Loading...

Bunların dışında bir insan ne kadar kazanırsa o kadar harcar gerçeğe yakın bir önermedir. Ayrıca ne kadar çok kazanırsa kazansın daha cimri davrananlara da rastlayabilirsiniz.

Dolayısıyla zengin bir aileniz olsa bile bir çok imkanınız kısıtlı görünebilir, belki buı da durduk yere mutsuzluk verir, ya da iyi bir ihtimalle kanaatkar olmayı da öğrenebilirsiniz. Umarız cimri olmazsınız.

Zengin ailelerin bazı çocuklarında farklı davranış bozuklukları görülmesi zenginlikle alakalı olmayabilir, bu yüzden de bu Türk filmi klişelerini de bırakalım bir yere. Ancak gazetelere yansımış sapıkça harekette bulunan bazıları da mevcut evet. Ancak bunun neresi tamamen zenginlikle alakalı tartışılır. Bu, yetiştirme tarzı ve çevresel diğer faktörlerle birlikte incelenebilecek bir konu olmalı.

Zengin aile çocuğu olmak istemek özetle kendimize bir saygısızlıktır. Birincisi, her mutluluğu maddi zenginlikte aradığımızdan, ikincisi kendi yetenek ve potansiyellerimizi kullanabileceğimize inancımızın olmayışından hazıra konmak istediğimizden… Oysa ki hazır yemek gibi, hazır hayat da tatsız olabilir dikkat…

Tanımımızı da yapalım: zengin aile çocuğu olmak için zengin bir ailenin ferdi olmanız yeterli. Bunun yolları da bellidir zatenJ

Ayrıca ankette astronot olmak isteyenleri de tebrik etmek gerekiyor buradan…

Loading...

Bunları da Okuyabilirsiniz

Tutumlu Nasıl Olunur ?

Loading... Tutumlu Nasıl Olunur ? Tutumlu olmak cimrilik midir ? Tutumlu İnsanları Hayatı Zor Mu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!