Zengin Aile Çocuğu Nasıl Olunur ?

Zengin Aile Çocuğu Nasıl Olunur ? Hepimiz insanız, bu sayfada okuyucularımıza iş/meslek, hobi, sağlık gibi konularda Nasıl Olunur ? sorusunu cevaplamaya çalışırken hayallerimiz içinde biraz araştırma yapabileceğimizi düşünüyoruz. Bir çok insanın hayalinde olan zengin olmak sorusunu cevaplamaya çalıştık. Ütopik bir başlık ve içerikle karşınızdayız ama belki birilerine faydamız olabilir. Gerçekler hakkında konuşmadan önce şunu unutmayın,  gerçekler bambaşka olabilir. Gözlemledik araştırdık ve aşağı yukarı bir zengin aile çocuğu nasıl olunur yazısı hazırlamaya çalıştık, buyurun bakalım:
İlk olarak zenginin tanımını yapmamız lazım. İşe şu yazımızı okuyarak başlayabilirsiniz.

Baştan söyleyelim zengin kavramı kişinin zihninde farklı anlamlara karşılık gelebiliyor ise de herhalde yüzbinlerce lira maaşın altında kazancı olanları bu yazıya dahil etmeyeceğiz.

İnsanların hayallerinde kurdukları zengin tanımı genellikle uçsuz bucaksız dünya malına sahip olduğunu zanneden varlıklı kimseler, aileler… Oysaki bu servet, doğru kullanılmadıkça insanın hem dünya hem ahret hayatını mahveden bir kabusa dönüşebilir. Dolayısıyla zengin olmak zor zanaatır. İşin gerçekten kolayı kanaatkar olabilmektir, bunu da belirtelim.Zengin Çocuğu Nasıl Olunur ?

Zengin aile çocuğu olmak içinde ailenizin loto piyango kazanmasını boşuna beklemeyin, onlara ikramiye çıkmayacağı için değil; büyük ikramiye çıkan kişilerin çoğunun tüm servetlerini kısa zamanda kaybetmeleri yüzünden. Dolayısıyla zengin aile çocuğu dediğimizde daha çok büyük, küresel sermayedarların çocukları akıllara gelse daha sağlıklı olur. Peki bu çocuklar mutlu mu? Bu soru da kafaları karıştıran, her zaman düşündüren sorulardan birisi. Elbette bazı mutlulukları ya da mutsuzlukları olacaktır, çünkü insandan bahsediyoruz. Fantezi kurmaya gerek yok

Yani paranın toplamda bir ekstra mutluluk getirdiği doğru olmayabilir ama küçük mutlulukları daha fazla yaşama ihtimali artabilir bilemiyoruz.

Bunların dışında bir insan ne kadar kazanırsa o kadar harcar gerçeğe yakın bir önermedir. Ayrıca ne kadar çok kazanırsa kazansın daha cimri davrananlara da rastlayabilirsiniz.

Dolayısıyla zengin bir aileniz olsa bile bir çok imkanınız kısıtlı görünebilir, belki buı da durduk yere mutsuzluk verir, ya da iyi bir ihtimalle kanaatkar olmayı da öğrenebilirsiniz. Umarız cimri olmazsınız.

Zengin ailelerin bazı çocuklarında farklı davranış bozuklukları görülmesi zenginlikle alakalı olmayabilir, bu yüzden de bu Türk filmi klişelerini de bırakalım bir yere. Ancak gazetelere yansımış sapıkça harekette bulunan bazıları da mevcut evet. Ancak bunun neresi tamamen zenginlikle alakalı tartışılır. Bu, yetiştirme tarzı ve çevresel diğer faktörlerle birlikte incelenebilecek bir konu olmalı.

Zengin aile çocuğu olmak istemek özetle kendimize bir saygısızlıktır. Birincisi, her mutluluğu maddi zenginlikte aradığımızdan, ikincisi kendi yetenek ve potansiyellerimizi kullanabileceğimize inancımızın olmayışından hazıra konmak istediğimizden… Oysa ki hazır yemek gibi, hazır hayat da tatsız olabilir dikkat…

Tanımımızı da yapalım: zengin aile çocuğu olmak için zengin bir ailenin ferdi olmanız yeterli. Bunun yolları da bellidir zaten…

Okumak İster misiniz ?

Aktivist Nedir ? Aktivist Eyleme Ne Demek ? Aktivist Nasıl Olunur ? Aktivist Kime Denir ?

Aktivist Nasıl Olunur ?

Aktivist Nasıl Olunur ? Diğer bir ismi de eylemcilik olan aktivizm toplumsal bir değişim veya …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir