O Ses Türkiye Yarışmasında Yarışmacı Nasıl Olunur ?

O Ses Türkiye Yarışmasında Yarışmacı Nasıl Olunur ? Orjinali The Voice of Holland olan program yayınlandığı tüm ülkelerde ekranlarda fırtınalar estirdi. Amerikada Şubat ayında 2. sezonun başlayan program Cee Lo Green, Christina Aguilera, Adam Levine ve Blake Shelton’dan oluşan jürisiyle ekranları başına milyonları kilitlemeyi başardı.

The Voice fırtınası Türkiye’de “O Ses Türkiye” olarak geçtiğimiz yıllar içerisinde esti ve bu sezonda yeni bölümüyle yine reyting rekorları kırmayı amaçlıyor.

Yarışmanın formatı kısaca şu şekilde. 5 kişilik bir jüri var (2014 yılı juri üyeleri Gökhan Özoğuz, Hadise, Mazhar Alanson ve Özkan Uğur ile Ebru Gündeş-2018 yılı juri üyeleri Beyazıt Öztürk, Hadise, Murat Boz,Seda Sayan) ve jüri üyeleri yarışmacıların performansını yarışmacılara arkaları dönük bir şekilde bir şekilde izliyor. Yarışmanın moderatörüğünü ise Kanal 8 ‘in sahibi Acun Ilıcalı yapıyor.

Performans süresi içerisinde yarışmacının sesini beğenen jüri üyesi önündeki butona basarak yarışmacıyı seçmek istediğini beyan ediyor. Eğer tek jüri üyesi butona bastıysa sorun yok, yarışmacı direk o jüri üyesinin içerisinde yer alıyor. Eğer birden fazla jüri üyesi butona bastıysa yarışmacıya jüri üyelerinden birini seçme hakkı tanınıyor. Programın en eğlenceli kısımlarından birisi burası çünkü jüri üyelerinin yarışmacıları kendi ekiplerine almak için birbirleriyle girdikleri rekabet izlemeye değer.

Başvuru Nasıl Yapılıyor ?

Öncelikle Acun MEdya yada TV8’in web sitelerinde belirtilen tarihlerde çeşitli illerde ön başvuru alınıyor. Ön başvuru sürecinde seçmelere katıldığınız ilde sizi değerlendiren jüri sizin devam etmenizi isterse bir sonraki aşamaya geçerek yeni bir jürinin daha önüne çıkıyorsunuz. Eğer ikinci aşamadan da geçerseniz bu sefer büyük jürinin önünde performansınızı sergiliyorsunuz.

Ön seçimlerin sonrasında yarışmacılar birbirleriyle düelloya çıkıyorlar ve jüri üyeleri aralarından birini elemek durumunda kalıyor ekibinin durumuna, beğenilerine, müzik bilgisine göre. Ve nihayet kalan yarışmacılar her hafta sahne alıyor ve aralarından SMS lerde son sırayı alan maalesef eleniyor. Ciddi bir müzik eğitimi, ünlü sanatçıların desteği, ekranlarda geniş kitlelere kendini tanıtma fırsatı gibi birçok şansı bulabileceğiniz bu yarışmaya katılabilmek için aşağıda yer alan linke tıklayarak kişisel bilgilerinizi, müzik hayatınıza ilişkin bilgilerinizi girmeniz ve  fotoğrafınızı, varsa videonuzu da yüklemeniz yeterli. Detaylı bilgi için http://www.acunn.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Okumak İster misiniz ?

Aktivist Nedir ? Aktivist Eyleme Ne Demek ? Aktivist Nasıl Olunur ? Aktivist Kime Denir ?

Aktivist Nasıl Olunur ?

Aktivist Nasıl Olunur ? Diğer bir ismi de eylemcilik olan aktivizm toplumsal bir değişim veya …

1 Yorum var

  1. yusuf yılancı

    bana yardımcı olun, nasıl katılabilirim ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir