Sakal Tıraşı Nasıl Olunur ?

Sakal Tıraşı Nasıl Olunur ? Evet, artık yüzünüzdeki tüyler hafiften göze batar oldu ve siz de erkeklik sembollerinden birine kavuşmak ve elinizde traş takımlarınız banyoda fink atmak istiyorsunuz. O zaman biz de sakal traşı nasıl olunur açıklayalım.

Sakal traşı ya kendiniz tarafından ya da berberlerde olunur. Alet erdevat olarak ise sakal traşı olmak için bir jilete, usturaya ya da bir traş makinesine gereksinim duyarız. Bazen ikisi birden de kullanılabilir. Bir çok insan sakal traşını yalnızca berberlerde olur. Berberin jiletinden aids bulaşacağından korkan panik atak arkadaşlar da mevcut. Tabi siz yine de berberin jilet başlığını değiştirip değiştirmediğine bakın.

Evde tıraş olmaya gelelim. Yıllar sonra ustalaşmış olacağınız bu işlem için en iyi ve konforlu yöntemi anlatalım:

Sakal Tıraşı Nasıl Olunur ?İlk olarak surata sürülen tıraş köpüğüne ihtiyaç var. Bu sakalın ve derinin yumuşaması ve jiletin saha iyi performans göstermesi, cildinizin de kanamaması için önemli. Köpükten ziyade tıraş jelleri daha pahalı da olsa çok daha verimli oluyor. Deli gibi reklamlardaki gibi köpürtmeye gerek yok. İsraf da etmeden yüzümüde ki kıllı bölgelere jeli sürdük. Jel ovuşturdukça köpürecektir.

Daha sonra jileti bu jeli suratımızda temizliyormuşcasına yüzümüze sürüyoruz. Ne çok bastırarak ne de çok kibar davranarak yapmamalıyız. Zaten sakalınız yeni çıkıyor ise bastırmaya fazla gerek yok. elimiz yardımıyla da jileti gezdirdiğimiz bölgeyi gerdirebilirsek çok daha iyi olur. eğer bir tarafınız kesilirse üzülmeyin o kesikler her tıraş olan kişide mutlaka olmuştur, nazar boncuğu olsun. Tabi cilt üzerindeki ufak kesikleri diyorum, siz yine de dikkat edin, eliniz kontrolü kaybetmesin sakın.

Sakalın çıkış yönü herkes de ve her bölgede değişebilir. En konforlu tıraş yönünü, yani jileti ne tarafa doğru kullanacağınıza siz karar verebilirsiniz.

Model olarak artık tüm dünyada olduğu gibi çeşit çok. en çok kullanılanlar yanakların alınıp bıyık ve çenedeki sakalın kaldığı ve bunların birleştirildiği keçi sakal. Otoban sakal dedikleri model de gençler arasında yaygın. Ama kızlara çok karizmatik görünmesini başaramıyorsanız sakaldan pek haz etmezler genelde, söylemiş olalım.

Durduk yere göğsünüze yakın boğaz kısımlarınızı çok tıraş etmeyin, oralarda daha çok kıllanma olmasın. Sonra siz uğraşırsınız.

Sıhhatler olsun….

Okumak İster misiniz ?

Müslüman Nasıl Olunur ?

Müslüman Nasıl Olunur ? Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre Müslüman: “İslam dininden olan kimse, Muhammedî, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir