Tutumlu Nasıl Olunur ?

Tutumlu Nasıl Olunur ? Tutumlu olmak cimrilik midir ? Tutumlu İnsanları Hayatı Zor Mu ? Tutumlu olmak için ilk kural: tutumluyla cimrilik arasındaki hem felsefi hem de eyleme dayalı ince çizginin farkında olmak ve bu iki kavramı karıştırmamak gerekir.

Tutumlu olmak, paranızı ve kaynaklarınızı bilinçli bir şekilde yönetmek anlamına gelir. Tutumlu olmak, gelecekteki mali güvenceyi sağlamak, tasarruf etmek ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için önemlidir. İ

Alain de Botton’un Statü Endişesi adlı eserinde belirttiği gibi uzun uzadıya açıklayacak değiliz elbette. Ama şu bir gerçek ki ihtiyaç duyduğumuzu sandığımız bir çok şeye aslında hiç ihtiyacımız yok.

Bu gerçeği kavramak, bu gerçekten rahatsız olmamakla başlayabiliriz tutumlu olmaya.Sonuçta bu dünyada çevresel uyaranların çoğu artık reklam olmuş, renkler, kokular, tadlar bile bir firmanın ya da bir ürünün sembolü olarak gelebiliyor bize. Üstelik subliminal mesaj örnekleri gibi uç ve tam olarak ne gibi sonuçları olduğu bilinmeyen durumlar da var.Tutumlu Nasıl Olunur ?

Bir de insan işinden değil dişinden arttırır sözü de kulağımıza küpe olsun. Kendi yemeğimizi kendimiz yaparak oldukça büyük bir masraftan kurtulabiliriz.

Kötü alışkanlıkları bırakmak gerçekten önemli bir faktördür tutumlu olmakda. Hem sağlığımızı hem cebimizi korur.

Tutumlu olmanın sembollerinden birisi de “lüzumsuzsa söndür” ifadesidir. Gereksiz yere akan su, harcanan elektrik, çalışan televizyon gibi şeylerin önüne geçebilirsek tutumlu olabiliriz.

Sezon sonu reyonundan alışveriş yapma alışkanlığı da oldukça tutumlu insan davranışıdır bu anlamda alkışlanabilir. Fırsatçılıktan bahsetmiyoruz.

Borçlarınızı azaltmaya odaklanın ve yüksek faizli borçlardan kaçının. Kredi kartı borçlarını zamanında ödeyin ve minimum ödemeleri aşmaya çalışın.

Hiç dokunmayacağınız bir kumbara tutumluluk göstergesi olabilse de cimriliğe biriktirme hastalığına yol açmasından sakının.

Her ay belli bir miktarı tasarruf hesabınıza aktarmayı alışkanlık haline getirin. Bu, gelecekteki finansal hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

İhtiyaçlarınızı ve isteklerinizi ayırın. İhtiyaçlarınıza öncelik verin ve gereksiz harcamalardan kaçının.

Tutumlu olmak, öz disiplin gerektirir. Kendinize güvenin ve uzun vadeli finansal refahınızı artırmak için adımlar atın.

Cimrilikten kurtulmak içinse insanlara yardım edin.

Tutumlu olmak, finansal istikrarı artırmanıza ve gelecekte daha fazla özgürlük elde etmenize yardımcı olabilir. Bu nedenle, harcamalarınızı kontrol altına almak ve tasarruf etmek için bu ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Okumak İster misiniz ?

Müslüman Nasıl Olunur ?

Müslüman Nasıl Olunur ? Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre Müslüman: “İslam dininden olan kimse, Muhammedî, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir