Tutumlu Nasıl Olunur ?

Loading...

Tutumlu olmak için ilk kural: tutumluyla cimrilik arasındaki hem felsefi hem de eyleme dayalı ince çizginin farkında olmak ve bu iki kavramı karıştırmamak gerekir.

Alain de Botton’un Statü Endişesi adlı eserinde belirttiği gibi uzun uzadıya açıklayacak değiliz elbette. Ama şu bir gerçek ki ihtiyaç duyduğumuzu sandığımız bir çok şeye aslında hiç ihtiyacımız yok.

Bu gerçeği kavramak, bu gerçekten rahatsız olmamakla başlayabiliriz tutumlu olmaya.Sonuçta bu dünyada çevresel uyaranların çoğu artık reklam olmuş, renkler, kokular,tadlar bile bir firmanın ya da bir ürünün sembolü olarak gelebiliyor bize. Üstelik subliminal mesaj örnekleri gibi uç ve tam olarak ne gibi sonuçları olduğu bilinmeyen durumlar da var.

Bir de insan işinden değil dişinden arttırır sözü de kulağımıza küpe olsun. Kendi yemeğimizi kendimiz yaparak oldukça büyük bir masraftan kurtulabiliriz.tutumlu

Kötü alışkanlıkları bırakmak gerçekten önemli bir faktördür tutumlu olmakda. Hem sağlığımızı hem cebimizi korur.

Loading...

Tutumlu olmanın sembollerinden birisi de “lüzumsuzsa söndür” ifadesidir. Gereksiz yere akan su, harcanan elektrik, çalışan televizyon gibi şeylerin önüne geçebilirsek tutumlu olabiliriz.

Sezon sonu reyonundan alışveriş yapma alışkanlığı da oldukça tutumlu insan davranışıdır bu anlamda alkışlanabilir. Fırsatçılıktan bahsetmiyoruz.

Kumbara: Hiç dokunmayacağınız bir kumbara tutumluluk göstergesi olabilse de cimriliğe biriktirme hastalığına yol açmasından sakının.

Cimrilikten kurtulmak içinse insanlara yardım edin.

Loading...

Bunları da Okuyabilirsiniz

Alkolik Nasıl Olunur ?

Loading... “Alkolik Nasıl Olunur? ” bu sorunun cevabına geçmeden önce alkolizmi irdelemek gerekir. Alkolizm alkollü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!