O Ses Türkiye Yarışmasında Yarışmacı Nasıl Olunur ? | NasilOlunur.Net
Anasayfa » Kişisel » O Ses Türkiye Yarışmasında Yarışmacı Nasıl Olunur ?

O Ses Türkiye Yarışmasında Yarışmacı Nasıl Olunur ?

Orjinali The Voice of Holland olan program yayınlandığı tüm ülkelerde ekranlarda fırtınalar estirdi. Amerikada Şubat ayında 2. sezonun başlayan program cee lo green, christina aguilera, adam levine ve blake shelton’dan oluşan jürisiyle ekranları başına milyonları kitlemeyi başardı.

The Voice fırtınası Türkiye’de “O Ses Türkiye” olarak geçtiğimiz yıl içerisinde esti ve bu sezonda yeni bölümüyle yine reyting rekorları kırmayı amaçlıyor.

Yarışmanın formatı kısaca şu şekilde. 5 kişilik bir jüri var (2014 yılı juri üyeleri Gökhan Özoğuz, Hadise, Mazhar Alanson ve Özkan Uğur ile Ebru Gündeş) ve jüri üyeleri yarışmacıların performansını yarışmacılara arkaları dönük bir şekilde bir şekilde izliyor.

Performans süresi içerisinde yarışmacının sesini beğenen jüri üyesi önündeki butona basarak yarışmacıyı seçmek istediğini beyan ediyor. Eğer tek jüri üyesi butona bastıysa sorun yok, yarışmacı direk o jüri üyesinin içerisinde yer alıyor. Eğer birden fazla jüri üyesi butona bastıysa yarışmacıya jüri üyelerinden birini seçme hakkı tanınıyor. Programın en eğlenceli kısımlarındaqn birisi burası çünkü jüri üyelerinin yarışmacıları kendi ekiplerine almak için birbirleriyle girdikleri rekabet izlemeye değer.

Ön seçimlerin sonrasında yarışmacılar birbirleriyle düelloya çıkıyorlar ve jüri üyeleri aralarından birini elemek durumunda kalıyor ekibinin durumuna, beğenilerine, müzik bilgisine göre. Ve nihayet kalan yarışmacılar her hafta sahne alıyor ve aralarından SMS lerde son sırayı alan maalesef eleniyor. Ciddi bir müzik eğitimi, ünlü sanatçıların desteği, ekranlarda geniş kitlelere kendini tanıtma fırsatı gibi birçok şansı bulabileceğiniz bu yarışmaya katılabilmek için aşağıda yer alan linke tıklayarak kişisel bilgilerinizi, müzik hayatınıza ilişkin bilgilerinizi girmeniz ve  fotoğrafınızı, varsa videonuzu da yüklemeniz yeterli. Detaylı bilgi için http://www.acunn.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

2 yorum

  1. yusuf yılancı

    bana yardımcı olun, nasıl katılabilirim ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

error: Content is protected !!