En Çok Okunanlar
Anasayfa / Hobi / Twitter’da Onaylanmış Hesap Sahibi Nasıl Olunur ?

Twitter’da Onaylanmış Hesap Sahibi Nasıl Olunur ?

profilinde içinde tik işareti olan mavi bir rozet ile gösterilen bu işaret o profilin  olduğunu gösterir. Onaylanmış hesaplar o hesaba ait kimliğin doğru olduğunu gösterir. Böylece profil ziyaretçilerinin daha kaliteli ve güvenilir bir kaynağa erişmiş olduklarından emin olmasını sağlar.

Twitter’da ‘Onaylanmış Hesap’ simgesi artık birçok kişinin istediği bir durum. İnsanlar bu rozeti popüler olmak için istiyorlar fakat bu simgeyi almak o kadar kolay değil. Normal kullanıcılar bu rozete kolay kolay sahip olamıyorlar, rozet para ile de satılmıyor.

Bu rozeti almak için en az 5.000 (bazı siteler 15.000 olduğunu söylüyor fakat 15.000’den  daha az takipçisi olanlarda bu rozete sahip) takipçiye ihtiyaç vardır. Aynı zamanda kişinin ülkesinde veya dünyada ünlü olması bu süreci hızlandırıyor. Örneğin;  müzik, oyunculuk, moda, yöneticilik, politika, din, gazetecilik, medya, reklam, işletmecilik gibi alanlardaki önemli hesaplar kendiliğinden  onaylanacak ve bunun için ayrıca başvuru kabul edilmiyor. Yani Twitter bu kişileri görüyor ve onay rozeti veriyor.twitter-verified

Aynı zamanda ;

  • Aktif bir kullanıcı olun
  • Takipçi sayınızı arttırmak için, twitter takipçi veya retweet arttırma siteleri kullanmayın.
  • Twitter’a ünlü olduğunuzu kanıtlayın (Konser resimleri gönderin…)

DİKKAT: Bazı kullanıcılar onaylanmış rozet şeklinde arka plan kullanarak insanları kandırıyorlar.Onaylanmış ya da onaylanmamış olduğunu bilmek için ekran faremizi rozetin üstüne getirebiliriz.

Bu sayede onaylanmış mı onaylanmamış mı belli olur.Merak Edilenler:

Bir yorum

  1. Süper makale teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.