X (Twitter) Fenomeni Nasıl Olunur ?

X (twitter) Fenomeni Nasıl Olunur ?  X (X (twitter), son zamanların en çılgın tüketim araçlarından biri. Hashtaglar, TT’ler, followerlar havalarda uçuşuyor. Son zamanların moda terimlerinden biri de X (twitter) fenomeni. Birçok kişi X (twitter) fenomeni olmakla gurur duyuyor, dile getiriyor, anlatmaya doyamıyor.

X (twitter) fenomeni aslında, X (twitter) ünlüsü gibi bir şey demek. Takipçileri fazla olan, attığı twitleri retweet ve mention yapılan kişiler. Paylaşımları beğeni kazanan ve çok sayıda kişi tarafından retweet edilen biri olmak elbette güzel bir duygu olsa gerek. Tabi bir de kısa yoldan, olayın içini boşaltarak X (twitter) fenomeni olmak isteyenler var. Bunlar için çalıntı tweetler, takipçi satın alma imkanı, birilerini follow edip kendisi o kişi tarafından follow edilince follow etmeyi bırakma gibi çakalca yöntemler her zaman mevcut. Ancak son zamanlarda türeyen bu grup bunu hırs meselesi yapıp ne kadar çok takipçi, o kadar boş tweet mantığıyla hareket edip X (twitter) fenomenleri hakkındaki olumsuz yargının yaygınlaşmasına yol açmıyor değil. Biz bu yazıda gerçekten X (twitter) fenomeni nasıl olunur merak edenlerin merakını gidermeye çalışacağız.

X (twitter) fenomeni olmanın ilk koşulu yüksek sayıda takipçiye sahip olmak. Bu başarması oldukça zor bir iş. Her şeyden önce günün büyük kısmını X (twitter)a ayırmanız gerekebilir, baştan uyarmak lazım. Özgünlük en önemli kriter. Çalıntı, kopya tweetler işinize yaramaz. Ayrıca dünya ne kadar çirkinleşirse çirkinleşsin hiçbir zaman kaybetmeyen duygular da var ki samimiyet en önemlilerinden. Samimi ifadeleriniz eninde sonunda kendini gösterecek ve müstakbel takipçilerinizin gönlünü kazanacaktır. Ayrıca günceli ve gündemi takip edersek atacağınız twitlerle daha fazla sayıda kişinin dikkatini çekme şansını yakalayabilirsiniz. Küfürlü ifadeleri kullanıp kullanmamak tercihinize kalmış, ancak özenli ifadeler seçmenin ve edebi kurallara da bir parça dikkat etmenin faydası olabilir. Elbette sahip olduğunuz birikim, genel kültür, mizah yeteneği ve zeka yazdıklarınızın biçimlenmesinde rol oynayan önemli faktörler. Zaten X (twitter) fenomeni olarak ün kazanmış, yazılı ve görsel basında çıkma şansını yakalamış kişilere baktığınızda X (twitter) fenomeni olmalarının arkasındaki nedenlerin özgünlük, samimiyet, mizah ve pratik zeka olduğunu görüyoruz.

Yine popüler hashtaglere yorum yazmak da yapılabilecek akıllıca hamlelerden biri. Popüler hashtagler çok sayıda kişinin sizi fark etmesine olanak sağlayacak bir mecradır.

Kullanacağınız nickname de X (twitter) fenomeni olma çabalarınız için de önemli bir yer tutacaktır. Bunu bir ürünün markası ve ambalajı gibi düşünün. Kolay hatırlanan, yazması kolay, ilgi çekici bir nickname ve arka plan görüntüsü işinize çok yarayacaktır.

Bu işe çok gönül verdiyseniz ve mutlaka takipçi sayımı coşturacağım diyorsanız X (twitter) ünlülerinden arkadaş da edinebilirsiniz. Onların takipçilerinin sizi takip etme olasılığı bulunabilir.

Çoğu kişi takipçilerini başta takip edip, bir süre sonra takip etmeyi bırakarak takipçi sayısını artırmaya çalışıyor. Pek de hoş bir durum değil bu. Siz takipçilerinizi takip ederek bir orijinallik yaratabilirsiniz unutmayın. Hem akıl akıldan üstündür, okuyacağınız başka twitler sizin twitlerinize ilham kaynağı olabilir.

Özetle kendinize özgü bir üslup edinin, özgün ve samimi tweetler atın ve bekleyin. Bir gün mutlaka keşfedileceksiniz. Beklemeye mecaliniz yoksa bu yazının bir yerlerinde işin hile hurdaları da anlatılıyor. Oradan yolunuzu bulursunuz.

Eğer bu yazıyı okuduysanız ve hashtag, mention, vs. hiçbir şey anlamadıysanız çok da üzülmeyin, bir şey kaybetmiş sayılmazsınız. Yeni başlayanlar için “X (twitter) Kullanıcısı Nasıl Olunur ?” yazımız iyi gelecektir.

 

Okumak İster misiniz ?

Ebru Sanatçısı Nasıl Olunur ?

Ebru Sanatçısı Nasıl Olunur ? Türk sanatlarının en önemlilerinden ve en güzellerinden olan ebru bir …

1 Yorum var

  1. Yazıyı sonuna kadar okudum ama nickname konusunda kararsızım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir